| Micuţa a întrebat:

Vreau descrieri, statusuri, citate despre oameni cu două feţe, prieteni falşi. Să nu fie foarte vechi vă rog. Ofer fundă!

P. S.: Uitaţi un exemplu " Am foarte mulţi prieteni, care îmi sunt duşmani tăcuţi! Cine e deştept să-nveţe, prietenii au multe feţe! "

Răspuns Câştigător
| Andreutza016 a răspuns:

Buna! Poti incerca : Prietenii astia nu-s de tine stii? Ei te barfesc in fiecare zi! Prietenii falsi tee vor lasa in urma daca asa a facut si restul lumii.
Ma pot increde mai mult in dusmani cistiti decat prieteni falsi
Fereste-ma, Doamne, de prieteni, ca de dusmani am eu grija! (preferatul meu)
Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului
Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.
Fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma pazesc singur
Adevarata prietenie este ca sanatatea. Valoarea ei este rar apreciata pana cand nu ai pierdut-o.
O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.
Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
Cortina uitarii a cazut peste minunatul decor al prieteniei sincere, si scenariul a luat sfarsit.
Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
3. In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!
4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang.
5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.
6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!
7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.
8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→
9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→
10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta
11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.
13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.
14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.
15.E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.
16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.
17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.
19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
Sper sa-ti di placut

2 răspunsuri:
| Babyythau a răspuns:

Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala.

Nu-ti mai manjii fata' cu lacrimi de iubireee Nu-mi cere sa te iert :*. Stii ca nu-mi sta in fire

Nu te potshi schimba da ea mereu te va ierthaa sthii ca ori ce ai face tot la ea te vei intoarce love struck

nu te potshi schimba da ea mereu te va ierthaa sthii ca ori ce ai face tot la ea te vei intoarce love struck

Nu stiu' cum suna dar fericirea mea consta in a fii impreuna;>

Sunt mai multee ca ea love struck Dar nu toate stralucesc!

Pentru ca te iubesc :* Merit mai mult straight face Nu crezi?!

Toate il vreti macar o noapte. Dar nu are timp de vagaboante.Va vrajeste, va zapaceste, va da sperante, va amageste, Dar cand vine vorba de iubire, va spune ca ma are pe MINE!

Promit că într`o zi o să te uit winking

1000 ca ea nici una ca mine love struck

Nu te mai da mare ca te cunosc de cand erai la reducere pe rafturile prafuite winking

♥ Te iubesc rau; x, Deci nu e bine! straight face #

---> ♥ O sa ne-amintim cum a fost day dreaming O sa zambim :], O sa ne privim la fel;; ) Doar prieteni o sa fim`!; x

`~ Nu vreau sa te vad cu alta` :[.Dar o sa sar si peste asta big grin Oricat de mare`i saltu` winking ~`

intr-o lume alb si negru ...am tupeuu sa visez in culorii. :]] smug

Prefă-te că eşti trist şi…. bucură-te de viaţă!

Regreti? Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n.o sa my vin.tu plangi. mie`mi vine sa rad. e neplacut. dar gandeste`te ca a fost invers in trecut

Un singur lucru bun am invatat de la tine batting eyelashes. sa-i dau dracu pe toti daca mie imi e bine!

Nimănui nu-i pasă dacă eşti trist, aşa că ai putea la fel de bine să fii fericit

Da-le naibii de sentimente, am momente cand n-am argumente!

Am invatat ca dupa altu tot un altu vine.Aceleasi replici.Acelasi "Te iubesc"…Acelasi rand "Mi`e dor de tine Te doresc"…!

• Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta •

Imi pare rau pentru toate greselile pe care le-am facut :* mi-am dat seama ca pe tine te iubesc enorm de mult! ♥

Credeam,crede-ma,in orice zambet. Fugeam de tot sperand sa fug de orice urlet.

Sa ai grija cum t porti cu mine` daca` mai vrei s` tin la tine`! K sunt prea dulcee` cum m` port cu tine`, n`am aere ma sti bine``! Cu dedicatzieelaughing

Tu spui "lasă,va trece tot", dar se întâmplă iarăşi. Atâtea faze de căcat din partea falşilor tovarăşi

Poate într`o zi mă vei căuta Şi vei spune tuturor „lipseşte ea"!

• îi mai dau o şansă • să imi dovedească • că şi un vagabond ştie să iubească •.

• ştii că pot să iubesc pe oricine;; ) • ştii că pot fi fericită : x • şi fără tine! •;*

Imi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt

* Tu imi spui mereu ca sunt viata ta, Sufletul tau. Fiindca nu vreau sa te pierd, Incerc sa te cRed!; X *

•Inca o seara incepe gratios. Parfum in aer. Nimeni nu sta jos. Pahare pline. Agitatie. Si fetele fac senzatie! •"; D/

Ma exprin sa intelegi mesajul`; x Eoo nu`s mata` sa-mi cenzurez in fata ta` limbajul`winking

Cand vine vorba de iubire, spune`le ca ma ai pe mine >:"

Nu vreau să fii visul meu ci realitatea viselor mele

Primul " Sa mor daca mai beau". Pana se`ntampla a doua oara. Prima iubire de`o vara. Prima absenta la scoala. Prima oara cand te`ai intors a doua zi de pe `afara.

~Masini si vila cu piscina in curte, te lauzi si imi spui ca ''este multe''. Mai lasa-ne, pustan de bani gata, si du`te sa prostesti pe alta

~Clubul vagaboandelor cu zero venit, saluta cu respect vagabonzii care inghit.

• Sunt inca O copila. nu incerca sa ma schimbi. mai tarziu iti va fi dor!

Nu vreau averi, vreau doar un baiat care sa ma sune sa-mi spuna: Ai grija de tine iubita, te pup, noapte buna!

Mereu iti spun>; dd< Ca totul´va fi binee, Mereu Imi spui´ca orice;;] Ar fii Ramaii Langa Minee; o3´

Prea repedee;;= ´toate;;* S`au pierdut in Vant ´orice ar fi;;] tot t´am in Gand; o3

Invata sa faci diferenta dintre alte fete si fata ta, Ca toate iti vor spune "te iubesc" dar nimeni nu te va iubi ca ea

O doare cand te vede cu altcineva. Ii frangi inima Fraiere nu te mai juca!

De la un timp esti cam ciudat. Ma intreb oare vreodata ti-a pasat!?

Regreti? Regreta! Pt ca acum e prea tarziu..Am plecat si n-o sa mai vin! Tu plangi. Dar gandeste`te Ca a fost invers In trecut "

"AhA.AhA uita-te La PoZa MeA.Si AdUtI AmInTe Ca M`aI lasat PtR zdreanta Ta. "

Ce triste imi par aceste zile.si totu`i trist in juru` meu.la orice pas te vad pe tinesi-atunci cand dorm te vad in ochyy mereu!

Cu Perna in Bratze; x Te astept Suspinand < Si stiu ca-mi lipSestii
Nu mai este cum Era NU` mai simt IubiRea Ta :o!

Doamnee ai grija de EL Deschide.i ochiii Si dai tot ce vrea EL[-o< Dai o fetita care sa il iubeasca asa cum e EL

Imi PaRe raw, Dar Stiu Ca acum e prea taRziu. E frIg in sufleTu` meu :-ss. Si voi Ramane Q regReTele merew

Ca orice poveste are si un sfarsit.Intr-un tarziu.Sa lupt de una` singura.Sincer? Nu prea mai stiu!

Esti` atat de deaprte`! Un final` fericit.din `povesti neterminate`!

My first love broke my heart for the first time`!

Stii,vroiam sa fiu cu tine,stii,vroiam sa avem ceva, dar tu ai dat in spate, ai crezut in altcineva!
funda?

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute