| Mjdolhfi a întrebat:

Care imi zici si mie o idee de "scrisoare" pentru doamna diriginta pe care sa o citim la sfarsitul ultimei ore de dirigentie atunci la banchet? Multumesc!kiss

Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Don'shoara, o scrisoare este un lucru pe care il scrii din inima. Gandeste-te ca este ultima ocazie in "timp real" de a face ceva pentru femeia care v-a suportat hachitele si care v-a indrumat cat a stiut ea de bine in anii de scoala: v-a aparata, v-a dascalit, v-a invatat una si alta. Este ultima ocazie. Restul vor fi amaintiri. Cand va veti intalni de-acum cu ea, veti vorbi numai despre amintiri. Bucurati-o cu cele cateva randuri, asa cum vreti voi. Strangeti-va jumatate de ora dupa ore sau in cateva pauze si scrieti fiecare cate un gand, un "ceva" care are importanta pentru voi si care va leaga de "diriga". Apoi puneti-le cap la cap si faceti o scrisoaremai lunga, care sa va caracterizeze si pe voi si relatia voastra cu ea. Nu e usor, dar este cel mai frumos lucru pe care-l puteti face (trebuie s-o spun - in primul rand pentru voi).

5 răspunsuri:
| Aℓida a răspuns:

Una dintre idei ar fi sa-i multumiti ca a mai trecut un an plin de bucurii datorita dansei (chestii siropoase), alta idee ar fi sa mai scrii in scrisoare cat o sa-i simtiti lipsa (daca esti in clasa a 8a ), alta idee ar fi sa ii ziceti (scrieti) au fost cei mai minunati 4 ani din viata voastra si ca nu o sa o uitati niciodata, ma rog chestii siropoase cu care orice copil se pricepe...kiss u si multa inspiratie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi le-am citit:X
Si trebuie sa scrii ce simti acum nu-ti trebuie idei de la altiihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. fa si singurabig grin

| george217 a răspuns:

Doamne miluieste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing mama frate nu poti sa faci o scrisoare doamnei diriginte laughing... wapppp eu vb laughing sad nici eu nu am ideeesad