| Budinca a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele ca stai la tara?'

5 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Exista doar avantaje pentru mine:

-aer curat
-liniste
-stai intr-un sat unde cunosti pe toata lumea
-iesi la strada,ai cu cine vorbi
-te distrezi cum vrei tu
-faci chefuri cu tot satul,ca ai multi prieteni,la oras stai la bloc,nu pre apoti face ce vrei
-libertate multa, zic eu, nu te deranjeaza nimeni
-manci fructe din gradina, sanatoase bineinteles

Sincer iti spun nu mi-ar placea sa stau la bloc, in oras, chin domnule.Ar trebui sa nu fac galagie in bloc,ca deranjez vecinii de pe scara,pe cand la tara,facem cate un chef din ala calumea,ca nu are nici drecu bai cu tine,toti vecinii chefuiesc, beau se distreaza.

Acuma fiecare cum crede si cum ii place.Mie imi place la tara, nu vreau sa merg la oras, printe idioti si mari smecherii, eu vreau sa stau cu oamenii simpli ca mine care stiu sa isi traiasca viata.

Numai bine, sa ai!

| Primo a răspuns:

Avantaje : aer curat, te dezvolti mult mai bine si ai alimente fara conservanti si alte prostii crescute in propria gradina big grin ( eu am crescut 12 ani la tara dupa m-am mutat in Bucuresti si ma duc in fiecare vara inapoi si sincer acolo ma simt acasa indeferent cit de greu e ai si satisfactii ) Dezavantale : pai nu stiu dezavantajul este ca nu ai mall-uri sau cluburi dar pe mine nu ma deranjeaza prea mult big grin

| Tops a răspuns:

Avantajele au fost spuse de cei 2 mai sus...eu o sa-ti spun cel mai mare dezavantaj, de fapt sunte vreo 2: 1.TOATA LUMEA barfeste, e de ajuns sa faci ceva "ciudat"(ceva ce se face la oras si la tara nu) si apoi toata comuna vorbeste despre tine. Si 2. Toata lumea te cunoaste e ca si cum ai avea cate o bunica, unchi pe fiecare ulita, sa te urmareasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pai eu iti voi spune si avantaje si dezavantaje fiindca eu stau la tara dar de un an m-am mutat cu gazda in oras si in weekend ma duc acasa.

Avantaje:-aer curat
-liniste
-poti face ce vrei tu
-ai curte
-poti face galagie
-poti face gratar in aer liber
-poti avea animalute
-alimente sanatoase

Dezavantaje:-Nu ai mall
-nu prea ai localuri de iesit gen cofetarie, pizzarie si ca sa te deplasezi pana in oras e cam incomod
-te cunoaste toata lumea si toti sunt cu ochii pe tine
-se barfeste mult
-daca faci ceva mai neobisniut lumea zice ca ai facut cine stie ce crima

Pentru mine daca nu am animale e groaznic la fel si la mall deci imi place si la oras si la tara.

Acum eu sunt invatata la tara si cand vin la bloc zic ca am venit la puscarie si vineri seara abia astept sa ajung acasa. love struck:X:Xlove struck:X:Xlove struck:X:Xlove struck

| w1NneRRR a răspuns:

Iti zic eu avantajele si dezavantajele
La mine cred ca sunt mai multe dezavantajelaughing)

AVANTAJE:
-Aer curat
-Poti face cata galagie vrei
-Poti avea animalute(am 7 pisici si 2 cainilaughing )
-Mananci mai sanatos

Dezavantaje:
-Scoala nu este prea buna
-E greu sa ajungi in oras
-Nu sunt multi copii(la mine vreo 2, 3)
-Copii de obicei stau la oras si nu te poti distra cu ei
-Orcine face chefuri si se aude tare
-De cand cu votarile astea au mers cu 40 de masini si cu niste boxe mari mari mari.(Votati pe...E cel mai bun.straight face )
-Daca ai si animalute poti avea boli, capuse, purici
-Ai net mai prost
-Nu prea ai chef de nimic

Sfatul meu e sa stai in amandoua locuriletongue
PS:Eu stau la tara(daca as sta la oras as pune problema altfelhappy )