| mihaelaroxy a întrebat:

Ce as putea sa le zic baietilor cand le dau martisor? Adica "la multi ani" sau nu stiu.

Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

Nu-ți trebuie un discurs imens sau nu știu ce urări complicate ca să-i adormi în picioare. "O primăvară frumoasă!" și un zâmbet e suficient. ^_^ Gestul în sine e unul foarte frumos.
Baftă!

15 răspunsuri:
| DoOdO a răspuns:

Da nu trebuie` sa le dai baietilor martisorlaughing...

| fluturas a răspuns:

O primavara asa de frumoasa ca acest martisorbatting eyelashes

| Alex a răspuns:

O zi frumoasa de Martisor!

| LoveAngel223 a răspuns:

Eu una stiam ca baieti dau martisoare fetelor nu invers...

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Pai in primul rand ei ar trebui sa iti dea tie nu tu lor. Dar daca tu crezi ca esti foarte buna prietena cu unii dintre ei ai putea sa le spui ca le dai niste martisoare care reprezinta simbolul prieteniei voastre happy. Cam atat mi-a trecut prin cap. Sper sa te ajute.

| mgtow a răspuns:

La baieti nu se da martisor, le dai la fete.

| Alexutsa4u a răspuns:

Scz iti spun sincer eu nu am auzit ca fetele sa le dea martisoare la baieti, baietii ar trebui sa le dea fetelor! FETELE NU TREBUIE SA LE DEA MARTISOR BAIETILOR! pa:*

| Skittles19 a răspuns:

Buna!
Eu cred ca intentia e buna, dar baietii dau fetelor Martisoare nu fetele baietilor. Spune-le ceva de genul "1 Martie fericit si plin de surprize!". Dar te sfatuiesc sa le dai fetelor Martisoare sau doamnelor profesore pentru ca ar fi un gest mai frumos. De asemenea mamei, alaturi de un buchet de ghiocei, lalele sau o zambila frumoasa.
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa!

| Bii26 a răspuns:

Bună
Eu ştiu că băieţii primesc mărţişoare de la fete doar în anii bisecţi.
Deci eu te sfătuiesc să nu le dai.Să le păstrezi pentru anul viitor.
Normal şi logic ei trebuie să dea mărţişoare la fete.
Dar no, acum s-a mai schimbat moda văd că...
Numai bine!

| darrio2007 a răspuns:

Baietii dau fetelor martisoare.

| Etelca a răspuns:

Nu se dau martisoare la baieti

| mihaelaroxy explică:

Deci in scoala la noi si in special in oras fetele dau martisoare la baieti pe 1 martie iar pe 8 martie baietii ne aduc flori, ciocolata

| Aleena a răspuns:

Depinde de regiunea in care locuiti. In Moldova, mereu se ofera martisoare de 1 martie, baietilor, pentru ca asa este traditia. In alte zone nu. Nu vad rostul reactiilor de genu "nu se dau martisoare baietilor". Intai documentati va un pic.
Cel mai potrivit e sa le spui ceva legat de primavara. Pentru ca asta sarbatorim pe 1 Martie.

| alygiorgi a răspuns:

Eu stiam ca baietii le dau martisor fetelor nu invers...

| mihaelaroxy explică:

Aleena, eu locuiesc in moldova si ai dreptate