| justsmk a întrebat:

Poate pentru unii nu este obisnuit sa dea martisoare baietilor (fiind si fete), dar la mine si in clasa mea se obisnuieste... Ce as putea sa dau ca martisor pentru baieti? Se potriveste o bratara de aia?

Răspuns Câştigător
| CastraveteMurat a răspuns:

Și la mine se face așa. Anul ăsta mi-aș fi dorit să dau brățările prieteniei cu alb și roșu dar nu am avut timp să le fac deci dau marțișoare normale. Însă dacă tu ai posibilitatea este foarte ok. Cred că vor aprecia. În caz că nu ai, poți încerca să faci tu ceva mărțișoare (cele originale sunt mereu cele mai frumoase). De exemplu: o colegă anul trecut a dat scoici (care aveau o gaură, desigur) și prin gaură erau șnururi de mărțișor din alea mari (se găsesc de cumpărat, alea se pot folosii și ca brățări). E o idee drăguță asta cu scoicile. Dacă nu ai scoici și nici bani să cumperi șnururi poți să faci mărțișoare din croșeturi (fluturași). Adică (în caz că știi) faci o floare sau ceva de genu din ață albă și roșie și apoi îl îndoi și îl legi cu niște antenuțe. (mie mi-a arătat profesoara de tehnologie dar antenuțele se găsesc foarte greu). Sau pur și simplu faci mărțișoare din mărgele sau alte chestii draguțe. Ai putea căuta un tutorial ceva sau măcar imagini cu modele. Însă nu cred că vei avea timp să le faci pentru că mai este puțin până pe 1. Poate să faci unul pentru o persoană specială (cred că îți dai seama despre ce vorbesc).
Succes!

1 răspuns: