| dEutSa_8892 a întrebat:

Ce carti de adolescenti imi recomandati? Carti de dragoste

59 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zodia indragostitilor-giulia carcasi
e cea mai marfa carte citita de miine; x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm ...sincer ti-as recomanda sa citesti hotel transilvania de chelsea quinn yarbro si iti mai amintesti cum a fost prima oara de jenny colgan...hmm si daca chiar iti place sa citesti ai putea incerca si zodiac girlslove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea-Mihail Drumes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slam cea mai buna carte pe care am citit-o...desi a fost prima carte pe care am citit-o au mai urmat si altele, dar nici o carte nu s-a comparat cu Slam...nici macar cele din seria Amurg big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand Enigma Otiliei-G. Calinescu, Elevul Dima dintr-a saptea-Mihail Drumes, Orasul cu salcami-Mihail Sebastian

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste Tess D'Uberville.este o carte foarte frumoasa scrisa de Thomas Hardy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bestia-Alex Flinn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu plange sub clar de luna - Heather Davis.
Am terminat. o inrt. o zi love struck. Si are 300 pag. Ii superba. Ti. o recomand.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evermore din seria Nemuritorii de Alyson Noel. happy Chiar merita. seriosstraight face nu ca alte tampenii de carti care mie de ex nu mi au placut deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mandrie si prejutecata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elevul dima dintr`a 7a big grin
scrisoare de dragoste
invitatie la valswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta de Ann Rice sunt prea tari cartile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceeni de Geroge Sovu...cei mai tari si Pantalonii Calatori

| sori8991 a răspuns:

Chimie perfecta de simone elkeles

| mada_9638 a răspuns:

Cea mai tare carte este "amurg" de Sheptenie Meyer urmata de inca cateva volume; e vb de un vampir si o adolescenta daca o citesti no sa ti para rau tongue

| adelush_5701 a răspuns:

Vacanta lui Rachel - Marian Keyes
Alergand pe tocuri - Anna Maxted
Pepenasul de Marian Keyes

| sbm3 a răspuns:

Panza de paianjen-Cella Serghi
Antichrista-Amelie Nothomb
Cismigiu & Comp.-Grigore Bajenaru
Buna dimineata, baieti-Grigore Bajenaru
Azi ca mâine şi poimâine-Faïza Guène
Gossip girl-Cecily von Ziegesar
Zodia indragostitilor-Giulia Carcasi
Mie astea mi-au placut happy

| ManeaCelSpatos a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea de Mihail Drumes; Corigent la Limba Romana de Ion Minulescu

| ElenaRadu a răspuns:

Cartea nuntii -George Calinesciu

| bluebutterfly a răspuns:

"The Host"(Gazda) de Stephenie Meyer, e mult mai reusita decat Twilight Saga, e superba cartea...

| AnneLovesYourSmile a răspuns:

Citesteste Hex Hall de Rachel Hawkins sau Aripi de Aprilynne Pike mie mi-au placut mult

| CapsunaAbc a răspuns:

Seria :Culorile dragostei de Kerstin Gier‎( Rosu de rubin, Albastru de safir si Verde de smarald)
Mi-au placut enorm si le-as citi si de 100. Ti le recomand din toata inima sa le citesti.

| OanaAlle a răspuns:

Night school! big grin

| oanafan_2584 a răspuns:

Michel Zevaco-Crimele familiei Borgia
E cea mai superba carte pe care am citit-o vreo data.
Dragostea dintre Ragastens si Primevere(Beatrix) este atat de puternica incat nimeni si nimic nu ii poate desparti.
Iti dau cateva citate adorate de mine
"... spuse ca intelese din privirile lui Primevere dragostea pentru Ragastens."
"In departare doua umbre inlantuite la bordul "Stelei":Ragastens si Primevere, beti de fericire si de dragoste."
Si utlmimul capitul "Gradinile de la Monteforte" este super.
Sper sa o citesti bye!

| didiut a răspuns:

Dragoste la prima vedere - Nicholas Sparks... nu e cine stie ce, dar e placuta
Si seria "Amurg" am citit si chiar mi-a placut
Seria " Vampirii vestului"(6 volume)de Charlaine Harris, inca nu le-am citit pe toate, pentru ca nu mi-au trimis cei de la editura cartile, dar cat am citit mi-a placut

| missm27 a răspuns:

Lolita - Vladimir Nabokov

| Enamored_Lerka_1994 a răspuns:

11 minute de Paulo Coelho,
Vei fi acolo? si Fata de hartie de Guillaume Musso

| Ada56 a răspuns:

1. Rosu de rubin
2. Night School

| Kimber10072000 a răspuns:

Mireasa hotomana de Margaret Atwood
Anna si sarutul frantuzesc de Stephanie Perkins
Sub aceeasi stea de John Green
Orasul de Sticla de Cassandra Clare
Destine la limita de Katie McGarry
E usor sa te iubesc de Tammara Webber
Reactie in lant de Simone Elkeles
Cand esti vrajitoare...de Carolyn MacCullough