| mihaela12387 a întrebat:

Ce este "Legendele Olimpului"?

3 răspunsuri:
| poateEU a răspuns:

O carte?

| Lace a răspuns:

În principiu sunt două volume, unul despre zei şi un altul despre regi.Acum nu vreau să fiu răutăcioasă, dar "Ce este Legendele Olimpului?" sau "Ce sunt Legendele Olimpului?"?
Baftă la citit!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! "Legendele Olimpului" este o culegere de legende greceşti repovestite de Alexandru Mitru. Legendele sunt grupate in doua volume: Zeii şi Eroii.
Dacă vrei să citeşti câteva dintre aceste legemde, povestite pe scurt, dă click pe http://www.lecturirecenzate.ro/lecturi-povestite/legende/.