| ȘoȘo056 a întrebat:

Ce înseamnă check-in pe facebook?

4 răspunsuri:
| InVPent a răspuns:

Dând "check-in" îți lași prietenii de pe Facebook să știe unde te afli, asta dacă ai GPS-ul activat. Dacă nu ai GPS-ul activat va trebui să-ți alegi tu locația in care te afli. ( e în regulă, poți să dai check-in pe Everest chiar dacă tu ești in pat )

| Rakanishuu a răspuns:

Cand dai check in si ai GSP ul activat, facebook-ul te gaseste pe harta astfel incat sa-ti apara ca tu esti la restaurantul x, unde si esti de fapt. Ma rog, daca nu ai locatia activata, poti sa cauti tu locul in care te afli si sa mai zici ca esti impreuna cu x, simtindu-te cumva si facand ceva.

| NH4OH a răspuns:

Este atunci când publici o postare cu locul în care te afli, cu cine etc.
În orice caz, dezactivează-ți GPS-ul atunci când vrei să faci asta. happy
Fundă?

| RoscovanaSexy a răspuns:

Adica iti postezi la stare ca esti cu o prietena sau un grup de prieteni undeva.
Mergi la stare alegi cu vine esti, dai click pe cativa prieteni si dupa adaugi si un loc ex. Poiana Brasov si postezi. happy