| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna daca te visezi mireasa?

43 răspunsuri:
| ßïą♫♥ .. a răspuns:

Din cate stiu eu...se schimba vremeathinkingbig grin.

| roxyrocks a răspuns:

Moarte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-ar putea sa te mariti curand happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca nu vei mai fi niciodata mireasa (glumesc)

| Allegria a răspuns:

Da`...si eu stiam ca e ceva legat de rau...adica moarte
pnm...de obicei visele sunt opuse realitatii

| Elena1234456 a răspuns:

Ca simti ca trebuie sa schimbi ceva la viata ta actuala happy.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Stiam ca moarte, dar si eu m-am visat asahee hee vise de noaptetongue

Elianna
| Elianna a răspuns:

Uite ce am gasit pe net:Mireasã visându-te
Trai linistit în cãsnicie

| tremurici a răspuns:

Auzi eu sunt baiat si am visat ca sunt mireasa cand aveam 6 anilaughing))nu am murit si nici nu so schimbat vremea atuncilaughingdupa 8 ani nu am murit...acum toti murim ...candvalaughing

| Anemona a răspuns:

Cred ca te pot ajuta, am intrat pe dictionarul de vise online (cel oficial) si acolo spune asa: daca te visezi MIRE/MIREASA: asteptari prea mari ce iti pot crea dezamagiri.:P Iti las si site-ul, exista acolo numerologie horoscop, semnificatia numerelor si bineinteles, si dictionarul de vise: http://dictionarviseonline.ro/

| gabryel a răspuns:

Din cate stiu eu nu e de bine...

| Just kidding a răspuns:

Mie mi-a povestit multa lume, ca daca visezi ca esti mireasa, iti moare cineva din familie, ruda sau cineva apropiat tie. Da nu se intampla la toti. Poate ca sunt doar niste superstitii :*

| nobody_9468 a răspuns:

Nu conteaza ce inseamna...conteaza cine e mirelehee hee

Bafta.

Alte răspunsuri
| baru a răspuns:

Depinde citi ani ai si ce planuri ai

| cristiiiiiii a răspuns:

Daca ai te-ai casatorit si te visezi mireasa nu e problema dar daca nu ai fost eu stiu ca inseamna moarte

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca va muri cineva

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca in sfarsit visul tau devine realitate si te marity cu barbatul visurilor talr

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imseamna multa dezamagire oricum e ceva de rau

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna moarte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna moarte sau ceva de rau dar totusi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca moare cineva. din famylya ta din cate stiu eu, dar nu se stie
pentru ca am visat si eu si na murit nimeni dar uneory, alteori e adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta inseamna ca o sa ai o zi foarte buna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un semn foarte rau (caz de deces)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pfoai asa m-am visat si eu

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiam ca daca te visezi mire, mireasa moarte dar daca visezi o ruda si o vezi la fata sinucidere dar daca nu vezi cine e mirele, miresa nu e nimic si daca ai avut pe masa la nunta carne boli necurabile