| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă daca un băiat te mângâie pe cap și îți spune puișor? Am observat ca el doar mie mi-a spus puișor și ca doar pe mine M-a mângâiat pe cap.Ma place cumva?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu înseamnă neapărat că te place. Poate doar ține la tine, te consideră o bună prietenă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic să îl întrebi direct. Mângâierea pe cap presupune o dorință de apropiere, este un gest familial, intim. Trebuie să mai stai de vorbă cu el, să discuți, să conversezi. Astfel se vor lămuri treptat lucrurile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca trebuie neaparat sa aibã un animal de companie sau de plus.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde! O poate spune in zeflemea, la misto, in gluma sau in batjocura.
In orice caz, daca ar avea sentimente pentru tine, nu ar face asa ceva in public, pentru ca-i injositor.