| biabianca a întrebat:

Ce inseamna sa fii narcisista?

Răspuns Câştigător
| oareux a răspuns:

Sa te iubesti pe tine, sa te admiri mereu, numai tu sa contezi sa nu iti pese de ceilaltihappy
In special sa te iubesti pe tine mai mult decat orice si sa ai impresia ca esti frumusete rarabig grin
Daca cineva te face narcisista e o jignire sa stiilaughing

>big grin

3 răspunsuri:
| byoana a răspuns:

NARCISÍST, -Ă, narcisiști, -ste, adj. (Livr.) Care aparține narcisismului, referitor la narcisism. – Narcis1 + suf. -ist.
Sursa: DEX '98 | Adăugată de claudia | Greșeală de tipar | Permalink

NARCISÍST, -Ă adj., s. m. f. (suferind) de narcisism. (< fr. narcissiste)
Sursa: MDN | Adăugată de raduborza | Greșeală de tipar | Permalink

NARCISÍST, -Ă adj. (Liv.) Referitor la narcisism. [< fr. narcissiste].
Sursa: DN | Adăugată de LauraGellner | Greșeală de tipar | Permalink

narcisíst adj. m., pl. narcisíști; f. sg. narcisístă, pl. narcisíste
Sursa: Ortografic | Adăugată de siveco | Greșeală de tipar | Permalink

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

NARCISÍSM s. n. Admirație și dragoste exagerată față de propria persoană fizică, care constituie adesea o stare patologică. – Din fr. narcissisme.
NARCISÍSM n. Dragoste exagerată, patologică, pentru propria persoană. /

| Razvan a răspuns:

Sa te crezi frumoasa.In general se cred frumoase persoanele care nu sunt.Cu cat esti mai frumos in exterior cu atat in interior esti o ruina.Vezi 'Portretul lui Dorian Gray"