| harapalbdeioncreanga a întrebat:

Am o intrebare ciudata. Daca ma excit cand imi privesc corpul inseamna ca sunt narcisista?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu prea inseamna narcisism. Cu toate ca printre manifestarile narcisiste se regaseste si aceasta tendinta prin care simti/manifesti o dragoste exagerata fata de persoana ta, in momentul in care iti privesti imaginea in oglinda, fiindca pentru un narcisist ceea ce conteaza mai mult decat orice altceva este propria persoana.Cu toatea astea, iubirea de sine pare ceva abstract, confundat uneori cu increderea in tine sau chiar cu egoismul.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu neapărat. Mai mult e un fetish.

| T0T a răspuns:

Nu cred.