| Cduncfujndf a întrebat:

Ce părere aveți despre profilul de Științe Sociale? Credeți că e folositor? ( Mă refer la liceu )

Răspuns Câştigător
| Clytia a răspuns:

O părere foarte bună, eu nu m-aș vedea la alt profil. Dacă îți place geografia, română și istoria, plus științele umaniste, științe sociale ar fi cel mai potrivit profil pentru tine. E într-adevăr cel mai lejer profil, dar eu văd asta ca pe un avantaj pentru că vei avea mai mult timp pentru citit, pentru a învăța pentru bac. După poți să dai la orice facultate îți dorești, dacă îți place ei te pricepi cât de cât în domeniul ales.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E foarte folositor.