| Cocean30 a întrebat:

Ce pot face sa fiu mai atent si pe faza cu tot? Mereu sunt cu capul in nori si ma uit in gol.Cand vorbesc cu cineva si mi se adreseaza o intrebare nici nu sunt in stare sa gandesc raspunsul.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Idontcare69 a răspuns:

Încearcă să faci activități care sa te tina concentrat mult timp: cititul unei cărți, desenatul, mersul pe bicicletă, învățarea unei limbi străine noi.
Evită să stai prea mult alaturi de jocuri care au o grafică unde totul se desfășoară foarte rapid, acestea iti distrug atenția. Si mai ales, dând "scrol" pe FB si Instagram atenția distributivă se pierde semnificativ. In concluzie, ecranele sunt de vină pentru lipsa atenției tale.

1 răspuns:
| nicoletii67 a răspuns:

1.Privește filme, ele te vor ajuta mult
2.Citește cărți
3. Încearcă să fii concentrat și gândeștete că concentrarea e spre viitorul tău.