| anonim_4396 a întrebat:

Buna, ma numesc Alina si am 13 ani.Majoritatea prietenelor mele au prieten sau au avut, desi eu nu.Acum o luna am vazut un baiat frumos..am vorbit pe messenger. Am iesit de 3 ori afara cu el, si simt ca atunci cand nu sunt cu el sunt suparata si nervoasa.Faza faina e ca am aflat ca ma place, dar de cand stiu asta numai ma pot gandi la altceva. Faptul ca nu ne-am intalni o zi mi-ar da o stare jalnica.Simt ca trebuie sa fiu mereu langa el si nu pot sa nu ma gandesc la el.Nu vreau saruturi si mozoliri dar vreau mereu sa stau cu el, sa imi acorde atentie, sa imi spuna ca sunt frumoasa.Cand il imbratisez is foarte fericita.O zi frumoasa mai nou la mine inseamna sa ies cu el si sa ne jucam chestii radem mult, ne imbratisam, fiindca jucam adevar si provocare.Din cauza asta sunt mereu cu capul in nori, tot ce vreau e sa stau cu el, dar ma simt prost ca am doar 13 ani.Nu exista iubire la varsta asta asa-i?

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu,e doar o pasiune trecatoare. Iubirea adevarata implica sa cunosti bine o persoana si sa o iubesti pentru ceea ce e ea. Iubirea adevărată este îndelung răbdătoare și buna, nu se supără, nu tine cont de răul suferit.

| Nemessys a răspuns:

Mmm sincer sa fiu, eu voiam sa ma opresc din citit atunci cand am ajuns la,, si am 13 ani". Dar totusi am continuat de citit si mi-a placut cum te-ai exprimat, deci consider ca nu esti chiar atat de prostuta / naiba pentru varsta ta cand vine vorba de iubire.
Recunosc ca si mie mi se intampla cam cand aveam 10 ani. Adica nu stiu daca era ciudat sau nu, dar cand ieseam afara si intalneam fete, ma jucam cu ele zile indelungate si parca intr-un fel ma atasam de ele si voiam sa ma-mi petrec din ce in ce mai mult timp ( insa doar cu una singura, nu cu mai multe in acelasi timp. Am zis,, fete" la plural pentru ca mi s-a intamplat cu multe tongue ). Nici eu nu aveam chef de mozoluri sau de,, iubi" sau asa ceva insa imi placea compania lor. Sau sa le mai iau din cand in cand in brate, insa nu o faceam din cauza ca eram timid. laughing) Si preferam sa stau cu ele decat sa stau cu baietii (dar totusi. eram mai timid asa ca stateam cu baieti happy ). Poate asa esti si tu (exceptand faptul ca esti timida). Si totusi nu inteleg cum de se intampla asta ca doar for f*ck sake... aveam doar 10 ani.

Daca exista iubire la 13 ani? Hm. POSIBIL sa existe insa o sa dispara in scurt timp si peste cateva saptamani / luni persoana aia nu o sa mai fie cine stie ce pentru tine. Eu ti-as recomanda sa-ti petreci timpul cu el pana te saturi (daca o sa te mai saturi ). Insa daca asa ceva nu o sa se intample si prietenia voastra tine, puteti sa fiti impreuna peste cativa ani. Nici el nu cred ca are chef de mozoluri deci cred ca este ok. Daca o sa ajungi sa vorbesti cu el despre treaba asta, poate cadeti de acord si sa aveti un fel de prietenie dar putin inclinata si spre o relatie. Dar totusi faceti chestii normal ca prieteni. Daca va luati in brate, daca va spuneti lucruri frumoase, sau daca va mai sarutati unul pe altul pe obraz, etc. nu e nimic anormal (parerea mea).

Alta optiune nu ar fi. Dar totusi daca baiatul ti se pare ok, daca-l placi ca persoana (nu dupa aspectul fizicwinking ), daca aveti multe lucruri in comun, daca este de treaba si nu e de ala care-i pus pe combinatii (in sensul ca daca ai incepe cu el o relatie, te-ar lasa dupa 2-3 saptamani pentru alta), atunci poti sa faci ce ti-a zis eu, incearca sa fiti prieteni pana la 14-15 ani si dupa puteti sa fiti impreuna, nu ai nimic de pierdut. Daca tot simti o nevoie atat de mare sa stai langa el, de ce l-ai parasi? straight face

Apropo : nu incepe o relatie daca nu accepti o despartire! Din ce am citit eu am vazut ca te-ai atasat foarte mult de el si daca l-ai pierde, te-ar durea foarte tare, asa-i? happy Ei bine, ai grija si ce fel de baiat este el ca sa te asiguri ca asa ceva nu o sa se intample. Poate doar cu un motiv foarte bunwinking. Dar in niciun caz sa te lase balta doar ca asa are el chef, chiar daca nu l-ai suparat cu nimic!

Have a nice day!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai ai de mancat fasole pana la iubire.