| Aniela2777 a întrebat:

Cine imi da rezumatele de la Cronicile Din Narnia? "Calatorie pe mare cu zori de zi"; "Jiltul de argint"; "Ultima Batalie"? Fundaaaa

1 răspuns:
| Zartbitter a răspuns:

Ar merita să le citești, sunt niște cărți fabuloase, indiferent de vârsta pe care o ai.
Poți găsi aici lista cu cele 7 cărți: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Chronicles_of_Narnia#Books
Și apoi, la fiecare dintre ele ai un link către descrierea cărții, în engleză. Cred că te descurci de-acolo.

Dar merită să le citești, oricum ar fi :-)