| Anonim134 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine?
in power point vreau ca fundal sa pun o imagine din calculatorul meu. si sa scriu pe ea
cum pot face asta'?

funda; x

Răspuns Câştigător
| dayia a răspuns:

Click dreapta pe layout > format background>selectezi picture or texture fill> Insert from: File...
Alegi poza si voila

1 răspuns:
| Slow a răspuns:

In bara de sus vei gasi optiunea "Insert". Dai click pe ea, apoi vei vedea ca iti apar dedesubt mai multe optiuni. Apesi pe "insert picture" si alegi poza din pc-ul tau. O maresti (din colturi/de pe margini) cat toata pagina. Apoi dai "Insert TextBox". Cu mouse-ul iti faci casuta cat vrei de mare si unde vrei.