| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda -Cine stie in power point cum pot pune o imagine ca fundal (vreau sa se vada si ceea ce scriu pe acel slide).
Daca stiti spuneti-mi pasii.

Răspuns Câştigător
| ovidius a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=sYa6OOtvJfs
Aici ai un filmuleţ pentru PowerPoint 2003.

Dacă e prea greu de urmărit sau dacă ai Office 2007 uite aici ai pentru ambele versiuni (2003 / 2007)
http://www.dvd-ppt-slideshow.com/......cture.html

2 răspunsuri:
| NICKSOOO a răspuns:

Dai clcik drepta ( in interiorul unui slide-pe spatiul alb); apoi dai click pe "background"; apoi ti se deschide o fereastra; unde este o "sageata";; dai click pe fill efects; apoi ti se deschide alta fereastra; unde scrie sus " Gradient"; "Texture" etc.; dai click pe Picture; apoi select picture si o pui de unde o ai tu pe calculator; apoi insert; si gata. Sper ca te vei descurca! Funda big grin

| Nituallex93 a răspuns:

Prima data dai la Insert->Picture->From file...(de aici alegi poza care vrei sa o pui pe fundal). Dupa ce ai pus imaginea dai iar click pe Insert->Text Box si alegi cat de mult vrei sa fie chenarul in care scrii. Succes!