| ForbiddenLove a întrebat:

Cum e corect "niciun" sau "nici un"? Daca sunt ambele variante sa imi explicati si mie big grin

Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

Conform DOOM 2 norma ortografica a cuvantului "nici un" a fost modificata, rezultand cuvantul "niciun". In concluzie corect este "niciun".

8 răspunsuri:
| BiaSiAtat a răspuns:

Nici un! Aceasta e forma corecta!

| Deniisze a răspuns:

Era nici un oh go on
Da acum se scrie niciun
ca s-a schimbat forma bla bla straight face
nici eu nu pot sa il scriu legat dar ma straduiesc
Niciun"

| Floreenofficial a răspuns:

Nu se mai scrie nici un de cativa ani buni.Corect si aprobat este niciun, daca nu crezi uita-te in DOOM sau intreaba-ti proful de romana.
bafta! :*

| caty_5233 a răspuns:

Forma corecata este niciun deorecea s-a schimbat unele reguli:-p

| Tweetymrrr a răspuns:

Niciun. S-a schimbat iar. daca te uiti pe DOOM vezi si acolobatting eyelashes
BaFthA!

| pwp a răspuns:

Nici un =asa cred

| aia a răspuns:

Nici un asa stiu eu adica eu asa folosesc