| littlebluebutterfly a întrebat:

Cum este examenul de admitere la Facultatea de Medicina din Bucuresti? Este grila? 60% biologie, 40% chimie? Este greu? Ce materie trebuie sa invat? Cel mai detaliat raspuns - funda big grin

1 răspuns:
| StefanLg a răspuns:

Da, este grila.Nu este greu daca le intelegi logic,
Invata biologie, dupa care chimie pentru ca daca te poti axa pe astea doua e genial + ca poti sa inveti si fizica, o sa iti fie mult mai usor sa inveti la chimie, insa cu biologia problema este ca e mult de retinut, te sfatuiesc sa inveti biologia chimia si fizica si daca ai nevoie sa faci si meditatii, ar fi tot ce ai nevoie, bineinteles + ambitie pentru ca ai nevoie de ea pentru a te mentine la facultate. Funda?