| Anca_8230 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare pe admitere pentru admitere la facultatea de medicina din bucuresti trebuie alese 2 obiecte la alegere din chimie, fizica si biologie, nu? si este o carte cu probleme si din problemele alea da la admitere sau cum? dau funda la cel mai concret raspuns

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

NU. Cu siguranta nu ai timp sa te angajezi, cel putin in primii 3-4 ani pana te mai obisnuiesti cu termenii, profesorii. Si orarul sa stii ca e cam incarcat.

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Ai biologie obligatoriu si la alegere chimie sau fizica(tematica o iei de pe siteul umf carol davila)
Exista carti de grile pentru fiecare materie, se gasesc la poarta facultatii.

| Anca a răspuns:

Da, e putin mai usor. Se face mai putina chimie si mai putina histologie decat la generala. Dar tot grea e. Ca e tot medicina.

| Anca_8230 explică:

Si cat este de greu adica na as avea timp sa maa si angajez undeva?

| Anca_8230 explică:

si la stomatologie e putin mai usor la ca medicina generala, nu?