| Jjj840 a întrebat:

Cum iti dai seama ca esti intr-o prietenie toxica? Cum iti dai seama ca ai o prietenie falsa?

3 răspunsuri:
| Csander a răspuns:

Te umple de minciuni, esti lasat pe langa pentru altii, lipseste respectul.

| Andreeush a răspuns:

Profită de tine, te minte tot timpul.
Nu te simți în siguranță cu astfel de prietenie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă cauți asta, asta vei găsi în relație.
Vei interpreta orice gest ca ceva dubios.
Oferă șinceritatea ta, buna ta credință că cel de lângă tine e corect și el îți va răspunde la fel.
O șansă mai mare de 50%.
Pornește după principii de dușmănie, asta vei obține.
Așa că, mai bine stai singur decât să strici și viața altora cu gândirea ta bolnavă.
Sau înțelege că greșești și pune alte cărămizi la bază iar nu prezumția de toxicitate.