| Beibyyyyy :-x a întrebat:

Ce statusuri de prietenie falsa stiti?big grin

Funda

Răspuns Câştigător
| Butsilee a răspuns:

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi
Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…
Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.
Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…
Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…
Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul!
Cand am inceput sa te iubesc mai mult, atunci tu m ai abandonat fara motiv, fara sa stiu
de ce, fara sa iti pese macar ca te-am iubit. acum incerc sa uit clipele cand ma gandeam
la tine, cand te priveam in ochi, si cand ne sarutam dar pentru tine a fost doar o joaca.
te am iertat de atea ori sh acum ca nici macar nu stiu d ece m ai parasit mai vreau sa - ti
spun decat un singur lucru. ca te am iubit si te voi iubi mereu. chiar daca pe tine nu te
doare ca nu mai suntem impreuna
am crezut ca o vei lasa pe ea pentru mine, am sperat in dragoste si ca totul va fi bine,
am sperat la o dragoste frumoasa nestiind ca tie nici macar nu iti pasa...
Zambeste celor care te urasc sa simta ura ta.
Zambeste celor care te iubesc sa simta dragostea ta,
Iar daca cei care te iubesc te vor trada
Zambeste-le sa simta indiferenta ta
iubeam si eu candva 2 ochi kprui
dar ce pacat ca ochi lui minteau
iar eu intotdeauna ii credeam...
oare dc eu inca te iubesc? cand stiu ca u esti cu alta si stiu ca nu-ti mai pasa de mine...
eu inca te iubesc si nu te pot uita...
cand mai lasat pentru ea am simtit ca mor... simteam ca nimic nu mai are sens in viata mea...
dar acum... cand tuh vrei sa te intorci la mine iti aduc aminte cu zambetul pe buze :
pentru ea m-ai lasat acum du-te la ea.
Asa se intampla mereu, Si nu mai inteleg deloc De ce sufera cel ce iubeste.
Si cel iubit isi bate joc.
as fi vrut sa nu fi cunoscut iubirea, sa nu fi stiut ce inseamna despartirea, dar cand
fata se mareste ea pe toate le intanleste.
m-am saturat de minciunile tale, de cuvinte fara sens, pentru ca azi imi spui ca ma iubesti si
maine cu alta te intanlesti.
cat timp u iti bateai joc de mine eu plangeam iar in timpul ce tu radeai eu lacrimile mi le
stergeam.
Baiatul e o fiinta

Ce doua inimi are

Pe una scrie IUBIRE

Iar pe alta TRADARE

Cu indifetentsa ta m`ai facut tare.Acum nu`ti convine dar incet incet calc pe urmele tale.

Si abia acum vezi si u ca indiferenta doare

fraiere, te-am pacalit. nu p tine te-am iubit... ai grija d tarfa tha ca te doare inima cand te

uiti la poza meah

punct de azi incep o viata noua fara griji, fara sentimente, fara regrete

Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant, Minciuna! Si toate fara nici un

motiv! Am gresit din nou.Am Oferit dragoste, Unde trebuia sa ofer indiferenta.
Mi-am ingropat vise, sperante,

Intr-o falsa prietenie.

Am constatat

Pretenul` cel mai apropiat

Plin de invidie m`a tradat

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!

Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.

Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
Apara-ma doamne de prietii ca de dusmani ma apar singura
Cine nu ma inghite sa ma suga
Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie

5 răspunsuri:
| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

"Cand vezi un om bun, incearca sa-l imiti. Cand vezi un om rau, analizeaza-te."
"Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!"
"Dusmanii imi bat in geam…nu-i aud…am termopan…big grin"
"Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra lor..."
"Voi radeti de mine ca sunt diferit, dar eu rad de voi ca sunteti toti la fel laughing"
"Poate nu sunt o prietena buna, dar sunt o dusmanca PERFECTA!"
"Complimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt. iar daca nu-ti convine nu ma plang."
funditabatting eyelashes?

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Nu mai vreau minciuni si barfe. vreau prieteni adevarati... m-am saturat de oameni falsi. e statusul meu preferat. e pentru o fosta prietena

| iasmina0archie0fan a răspuns:

Prietenia ta e precum o barca. Te plimba prin vorbe si minciuni iar apoi cand ai nevoie de ea dispare in larg

| Zuzy a răspuns:

...Iti tirmit mesaj de despartire caci noi numai putem fi prietene. Ito doresc un drum bun in viata cu trafic ca in Bucurestilove strucklaughingwinking.love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te *** cd nu t asteptiwinking