| Dovlăcell a întrebat:

Cum pot face poze de genul acesta http://i.imgur.com/BT04C.jpg.Adica sa fie ceata mai in spate si fata clara. Uitati aparatul meu http://i.imgur.com/4v1vA.jpg.Nu vreau edituri, vreau doar poza naturala.

Răspuns Câştigător
| deeea28 a răspuns:

Ar trebui sa stiu ce natie de aparat e, adica Fujifilm, de care ca sa stiu daca poti face asta cu el. In general aparatele de genu asta, adica la 4-6 mil nu prea pot face asta. Dar incearca asa: daca vrei sa faci poza la o floare, seteaza pe macro, da un pic de zoom si apropie aparatul de floare si atunci in mod normal trebuie sa iasa ce vrei tu. Incearca cu varianta asta pana-ti iese. Prin explicatii scrise nu stiu daca ai sanse sa reusesti. Iar daca vrei sa faci poza la o persoana, dai zoom la maxim si te duci in spate suficient incat sa-ti apara pe ecran numai fata sau maxim si bustul si faci poza. Cam asta e teoria, acum exercitiul e mama invataturii. Daca mai vrei si alte raspunsuri, da-mi mesaj pe privat. Succes

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heey!:*

Pai, depinde de setarile aparatului foto. Poti face asta si pe telefon depinde..Joaca-te pe el si vei descoperi tot felul de edit-uri pentru pozebig grin

| Dovlăcell explică:

Pai nu prea stiu pe ce să dau ca e nou şi mie sa nu il stric.Adica cum se numeste optiunea ca sa dau acolo.

| Dovlăcell explică:

Dar cum pot da pe macro? Am facut exact cum mi-ai spus si mi-a iesit poza