| LoveMusic_1659 a întrebat:

Cum pot sa ma las de dulciuuri? crying Ce.as putea face ca sa nu mai mananc asa des ducliuri. spuneti. mi cum as putea sa ezit chioscu ala din scoala si cum as putea sa nu mai mananc mancare noaptea? Va rog dati. mi niste ideei sad. Funda >big grin

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Mananci mancarea noaptea? E grav! Ce varsta, ce inaltime si cate kg ai? Ca sa imi dau seama cat de grava este treaba si daca cumva proastele tale obiceiuri si-au pus amprenta pe fizicul tau. Pana atunci : cand ai chef de un dulce, cumpara de la chioscul ala din scoala un mar sau o portocala. Daca te scoli in toiul noptii cu chef de bagat la jgheab, bea un pahar de lapte sau un iaurt. In timpul zilei mesteca guma. Organismul tau va fi astfel "mintit"ca mananca. Incearca, nu doare laughing Vointa si sanatate maxima iti doresc!

2 răspunsuri:
| Maverick33 a răspuns:

Totul tine de vointa!

| einstein12 a răspuns:

Bai frate si eu am cam aceeiasi patima ca tine dar totusi incet incet am inceput sa ma las si cu mancatu noaptea e cam naspa, incearca sa te lasi pentru. ca totul tine de vointa si alceva nu pot sa-ti mai zic.