| hashman98 a întrebat:

Ce sa mananc ca sa slabesc? Adica ce pot sa mananc fara sa ma ingras, as vrea sa imi dati mai multe feluri de mancare. Conteaza daca mananc dimineata, dupa-amiaza, seara? Ce fructe as putea sa mananc, cata apa sa beau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| raisa1993maria a răspuns:

Buna, daca vrei sa slabesti trebuie sa te bazezi cel mai mult pe fructe si legume. Micul dejun e cel mai important. Incearca sa mananci cat mai putina paine, fara prajeli, dulciuri, sucuri cu acid, fara macat dupa ora 20 si evident putina miscare. In felul asta sigur vei da cateva kg jos, depinde cum a fost organismul tau obisnuit, cert e ca trebuie sa ai un program stabil de mancat si sa-l respecti, mancatul haotic nu-ti face bine in ceea ce ti propui tu sa faci.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| aliutzza a răspuns:

Mananca multe fructe si legume care au putine calorii, poti cauta pe google care sunt ele. apuca-te de sport, nu zic neaparat football dar daca ai alerga zilnic 15 minute te-ar mentine in forma. mananca pui, dar facut pe grill fara ulei.