| Joyfetih a întrebat:

Cum să fac să nu imi mai pese deloc de ce spun ceilalti si sa imi traiesc viata mea, sa ajung la acel nivel incat ei sa creada ca sunt total dezinteresat de ei si ca nu imi pasa ce spun pentru ca am lucruri mai importante de facut? ( Sunt niste persoane rele care mereu se iau de mine si incearca sa ma demoralizeze)

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| dbigiu84 a răspuns:

Salut, ai o situatie mai dificila, dar nu e problema, sunt aici sa te ajut happy.

Pur si simplu ii ignori. Daca incep sa apeleze la violenta, deja e grav. Poti suna la telefonul copilului, sau sa le spui parintilor, in niciun caz sa apelezi si tu la violenta.Violenta nu e o solutie.

Daca nici asa nu merge, incearca sa te imprietenesti cu ei, poate daca ii cunosti mai bine iti vei da seama ca sunt persoane bune.
Bafta! Funda?

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Înveți arta indiferentei, te pui pe primul loc, lasi empatia deoparte cand vine vorba de restul etc.