| blondaa_2641 a întrebat:

Dati-mi si mie statusuribatting eyelashes Care da cele mai multe are clar fundita :* Merci anticipatbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Vasilina a răspuns:

Am invatat ca unii vin si pleaca , lasa ca o sa treaca !
Lasa-te purtat de vant. Va fi bine, pe cuvant !
Noi suntem îngeri doar cu o singura aripa, nu putem zbura decât îmbratisati .
Fiecare zi e speciala . Oricum e plin de atractii . Iar daca nu vii tu , nu-i nimic ! Vin altii :] .
Am crezut ca poate ajungem undeva :] . Da n`am ajuns oh go on .
Hai . Vino . Lipeste`te de mine love struck .
Nimeni nu-ti da . Daca nu dai .
Pur si simplu e perfect love struck . Ma pierd in bratele lui love struck .
Nu e genu` prea romantic . Da ea l`a scos din minti love struck .
Il simt aproape langa mine-n zilele reci . E acea senzatie care te ajuta sa treci love struck .
Pierdem persoane dragi sau le lasam usor sa plece straight face .Si ne consolam rapid cu gandul ca orice trece oh go on .
Cu toate astea eu inca cred in pagini din povesti de iubire ! love struck .
Lumea mea se invarte intre vise , iluzii si orgoliu . Sunt perfect imperfecta de cand ma stiu . Doar ca am curaj sa fiu cine sunt :] .
Cer , soare , doi copii indragostiti , vant , petale love struck .
Din cand in cand isi face din nou loc in inima lui . Si nu va putea uita niciodata ca a fost o parte din el candva …
O privire day dreaming . Amandoi stii ? . Asta e tot ce ne-a legat inca din prima zi si soarele va straluci cand impreuna vom fi . love struck .
Ma atingi . Ma vindeci . Ma saruti . Ma spinteci . Ma privesti . Ma omori . Dar as face-o pana in zori ! love struck .
Lacrima din ochi pare sa danseze pe ritm de fericire stie sa vibreze ! love struck .
Suntem doi actori . Jucam un rol ciudat . Cu scene pe care nu le-am mai repetat . Si e multa drama uneori si comedie .
Cand totul e de vis . Totul se duce cand luminile s-au aprins sigh .
Sunt genu` sa pun tot la suflet straight face . Da e o mare greseala oh go on.
Azi te vreau mai mult ca ieri :] . Mdaa ! . Si ce mi-ar placea sa nu dau doi bani pe privirea ta ! .
Ca simtim mii de sentimente . Fiecare are mii de argumente .
Aroma clipelor . Ce dor imi e sa te ador sigh .
Tot ce simtim se duce de rapa odata cu timpul . Nu mai impartim aceleasi sentimente ci doar venin
EU si TU intr'un cadru imperfect... Ametzitor,copleshitor ma strangi la piept
Certurile stii ,faze , prostii .Sau cand ne purtam ca niste copii . Ce zici ...Ai uitat ? Vrei sa`ti amintesc.tot ce conteaza e ca TE IUBESC
Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.
Spune ca a fost o greseala ca au fost impreuna // Dar inca mai tremura si viseaza ca o tzine de mana
Totul incepe cu o alegere :] .
Atata timp cat mai putem zambi . Cauza nu-i inca pierduta ! :] .
Sec . Mai sec ca orice vin . E faptul ca acum cateva saptamani ne tineam de mana . Acum nu stim cum sa ne ocolim .
Duc gunoiul . Te duc undeva ? smug .
Dragoste = atractie trecatoare urmata de traditionalul : Du-te dracu ! :] .
Se chinuie sa para indiferent . Degeaba se ascunde :] . Ca e sau nu indiferent . Pe ea o doare fix in cot . Nici acolo ;] .
Ai uitat sau nu , sau o dai ca nu mai stii ? smug . Sau te scuza faptul ca atunci eram copii ? ;;] .
O minteai . Ii spuneai vorbe dulci . Ea te ierta . Ai crezut ca va merge la infinit . Dar paharu se umplea :] .
Te injosesc fetele ?! smug . Nu-ti fa probleme oh go on . Esti macho ca Johnny Bravo smug . ca ala din desene oh go on .
Nu te opri scumpo . Dai in continuare . Ingerii sunt ca tampoanele au si aripioare .
Ca la anii pe care ii ai esti prea prost sa-ti dai seama ce pierzi :] .
Am lasat in spate tot ce-a mers prost . Ca n-avea rost sa ma intorc undeva unde am mai fost ! talk to the hand .
Nu am regrete . Nu am decat sentimente . Pierdute-n multe absente .
Nu regret nimic , ar fi mult prea tarziu . Raul e deja facut , asta stiu . oh go on
Un pix . Un jurnal . Si mii de ganduri . Amintiri ramase . Scrise in acele randuri .
Nu uita ca omu` cat traieste invata ! smug .
Lesa o are in geanta ;;] . Nu te mai stresa = ; .
Daca vrei sa te joci te invit sa te joci cu alta . Dar cu alta , stii … inima e goala .:]
Camuflaj , Andore , Teasta , Octe , Cedry2k , Nimeni altu` ,
Stii cum e lumea . Azi e cu tine . Si maine iti vrea raul . Da lasa oh go on .
Astea-s file din viata mea . Ce mortii matii vorbesti de ea ? . Ai trait in locu` meu sau ce **** matii ? /:] .
De cate ori trebuie sa trag apa ca sa dispari ? /:] .
Intotdeuna fetele au pus suflet . Dar cum baietii n-au reusit sa treaca dincolo de forme . S-au hotarat si fetele sa nu treaca dincolo de portofel ;] .
Nu pune punct cand inima iti cere virgula ! love struck .
Si când te vad întâmplator imi aduc aminte de tot ce a fost ,dar uitându-ma înapoi îmi zic: "Chiar n-are niciun rost !
Imi incep fiecare zi trezindu-ma, uitandu-ma la ceas, si gandindu-ma "Ce fac azi?". Zambesc, si-mi raspund: "Nu-mi pasa."
In viata fericirea ramane un film de scurt metraj . :]
Stii foarte bine . Clipa-i trecatoare . Se pare ca tot ce-i bun nu tine. Moare :] .
Privesc in trecut . Ma pierd . Raman mut .
Nu arunca nici o vorba in vant . Traieste intens fiecare cuvant !
E o poveste fara nume si fara autor . Scrisa cu parfum de aripi albe care se zbat in zbor =x .
Stii ? Vad viata ca pe un joc . Sunt pasionata mereu de primul loc !
Asta e d0ar 0 zi,doar 0 zi din sute,e d0ar o alta zi in care viata te ****!
Sentimentele nu au pret . Au valoare , culoare . Ceva atat de simplu nu moare ! ;;] .
Priveste-o in ochi si observa ca nu minte ! . Invata s-o cunosti dupa ceea ce simte ! .
Pun pret pe ce conteaza! am motive sa zâmbesc. Alerg,am vise si caut sa mi le împlinesc.
Nici o **** buna nu poate concura cu dragostea unei fete . [-x
Sunt rare momente de pus in rama ! . Si uite ca viata nu are maini . Dar tot iti da cate o palma ! :] .
Dupa usa asta e un nou inceput !

1.-Nu ma iubesti ?Nici eu ! -Hai draga . Nu vezi c`am uitat de tine ? --Nici nu`mi pasa . -Iti vine bine ? Eh . Crezi ca eu mai tin la tine ? --Da ! -Nu ma ranesti ! Dar imi areti cat de copil esti !

2.Huh laughing Stii ca te-am iubit odata ? Ai uitat ca vremea aia a trecut ! Hai jet ! Nu`mi pasa de tine ! Ia-ti "dragostea" , Si pleaca din fata mea ! Nu stii ca o femeie trebuie respectata? Hai marsh ! Ca nu's dragastoasa ! smug

3. Eh. Iubire ? Neea ! Papusa ? Nici atat ! Copilaroasa ? Vezi'ti de treaba ta ! Hai pleaca ! Pleacaa! Nu vezi ca nu esti dragostea mea?

4. Hai jet pa ! Si atat ! Imi areti cat de copil esti ? M'a durut ? Nee! N-am simtit nimic pentru tine ! Daca ma iubesti va fi bine . Daca nu tot asa ! Iti voi spune . Hai jet paa !

5. Oh da laughing Copila de mine happy Te-am iubit ? A fost bine ? Nu . Nici pe aproape ! A fost rau ? Nici atat ! M-ai iubit ? Fii serios rolling on the floor ! Dar atunci ? Am vrut sa vad cum e dragostea. Cum e ? Bolnavicioasaaa smug !

5. -Buna !
-Buna !
-Am fost impreuna ?
-Da . Chiar asa laughing
-M-ai iubit ?
-Doamne fereste !
-Ok ok !
-Hai pleaca ! Hai jet paa ! :*

6. Hai sa uit de tine macar 1 zi happy . Sa ma distrez cu prietenii ! Ei sunt mai importanti pentru mine ! Nu sunt asa de jegosii` ca tine ! :X

7. Nu te-am iubit. Nu te-am ranit ! Nu ai fost al meu! Nu te voi iubii mereu !

8.Am uitat de tine . Dragostea a batut la usa la mine . i-am spus bye-bye ! Ca am o am de vizionat pe Cheryh Clye ! :X

9. Lasa`ma cu vrajeala oh go on M`ai iubit . ti-am spus bye bye . Nu pleci ? Nah stai asa ! Ca nu ma las eu la tine sa`sa ! Nu pleci ? Sa`ti fie de bine . te-am iubit happy Dar ai plecat . M`ai lasat ca pe un rahat straight face laughing

10 . Hai jet pa iti spun bye bye ! De azi traiesc fara tine . Fara el ! Doar prietenii mei Nu's molipsitori ! Deci . Hai jet . Intru in decor :X!

11. Ha ?Eu am fite?Nu . Ti se pare tie ! Ti-a intrat prostia in cap !

12 . Si spun stop ! Tu ai ridicat riscul ! Eu am ridicat discul ! Cantecul s`a oprit ! Shht ! inchide`ti pliscul !

~_ Din lacrimile cerului s-a nascut ploaia``
Din lacrimile pamantului sa nascut roua... iar din lacrimile inimilor iubirea:X~`.`.

`/`ORICE COPIL ARE O FLOARE si daca i-o stropesti cu dragoste
si lacrimi vei primi tandrete si IUBIRE...pe care mi-o doresc si eu...;x`,`

‘/ ‘: (Daca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,
asta nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!’/’; d

`: (`Nu esti langa mine, dar esti in gandurile si in inima mea. Cum altfel, daca te iubesc?

[;x]Fara iubire nu exista viata. Ma bucur ca te iubesc si astfel traiesc!:X
:X:XIti multumesc pentru ca ai fost alaturi de mine de
fiecare data cand am avut nevoie de ceva,
dar si in clipele de fericire. Te iubesc !:X:X’`’

‘_’: )IARTA-MA DACA TII DOR,UITA-MA DACA TII BINE,CHEAMA-MA DACA TIE GREU,
EU TE PASTREZ MEREU IN SUFLETUL MEU(‘:X _ :X’).

"Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor
Am incercat dar nu te pot uita asa usor.
. Mor incet...
simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de
la inceput, suferinta sa dispara...":X:X

"Sa Te |nTorc| |napo| n’am Sa Te rOg…Ma|
Bn Sufar Sh Plang O V|ata`nTreaGa sH BlesTem
ca De tOt PraFul Sa sE aLeaGa.;("

Sh Va Plange Neincetat,dOrindu`sh s` Fi Uitat…Leganandu`
I Durerea O Stea,O Mangaie cU Raza Sa!:

`:X`Cu toate astea tu stii bine ca
0rice ar face pan'la urma tot
La tine vine...asa ca ai grija
De el ca la tine'n inima nimeni nu-i la fel"……

…:::…Sunshine,I can call you my baby boy te iubesc !:::…

There's always that one person, that will always have your heart.

:*"Dacã-ti atingi propriile teluri,
Vei gãsi prieteni falsi si dusmani adevãrati.
Nu are importantã, tu realizeazã-le.:*

{}Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

.:X.Aici sunt si voi ramane nu mai pentru tine
1. Crezi in dragoste la prima vedere sau mai e nevoie sa mai trec inca o data ?

2. Imi dai si mie o poza, ca sa stiu ce sa ii arat Mosului ce sa imi aduca de Craciun

3. Am invatat cumva la scoli diferite impreuna?

4. Ajuta-i pe sarmani.ia-ma cu tine acasa

5. Si care ar fi sansele sa capat mai mult decat o conversatie?

7. Esti religioasa? Pentru ca esti raspunsul rugaciunilor mele

8.E ziua mea. Ce zici de un sarut? (Chiar e ziua ta?) Nu. Dar ce ai zice de un sarut oricum

9. Uite-ma ca am aparut, acum mai ai 2 dorinte

10. Un urs polar urias! (Ce?) Am spart gheata!

11. Am avut o zi proasta si intodeauna zambetul unei fete dragutze ma inveseleste,nu vrei sa imi zambesti?

12. Ce caine dragutz, ce numar de telefon are?

13. Scuza-ma am observat ca nu m-ai observat!

14. Chemati politia. Este ilegal sa aratzi asa de bine

15. O sa ma saruti, sau trebuie sa mint in jurnal?

16. Hai sa mergem la mine acasa si sa facem ce o sa le spun tuturor maine ca ma facut oricum

17. Mi-ai furat inima, dar nu-i nimic, mai am alta in frigider, acasa
18. Buna, pot sa iti cumpar o masina?

Copilaria. Singurul paradis pierdut."

• Si totusi te vad cum treci, taci, pleci nu faci ni?ic calculat . si-apoi te prefaci ca toate merg ok . când toate merg prost defapt . ;-j

• ai grija d? ?in?, singura nu pot . si voi av?a grija d? noi sau vo? pi?rd? tot ! love struck

Tu` pOti` sa` faci` tOtul` sa` para` atat` de` Real`! ;x

. tOtul` e` mai` simplu` decat` pare`;x . dOar pentru` ca` suntem` nOi` Mici`, nu` inseamna` ca` tOtul` e` mare` . ;-j

Avem` pOvestea` Speciala` din` viata` asta` Banala` ;-j . gramuri` de` Suspans` pentru` a` iesi` din` Impas` ;x

Fata` asta`! ` ` . Nu` e proasta` deloc`!`. Nu `se vinde` ieftin` . fiindCa` ea vrea TOT` !`;;]

Dacaa` mi-ai facuut` sh zilee grelee` fara sa`tsi gresesccc…M`am Obisnuit` sa trecC` pestee` elee` ! Fiindcaa` te iubesc ! ;x

• Draga ´,.Ea` isi dOreste sa ` traiasca `. ´ Tzie tsie Frica ´ sa nu mori . Ea` isi baga ´ 'Pula-n Mata ´ sii Tu` ii dai ´Flori' ! :]]:]] •

Sa` Connstruiesti• Orgolii Pe` ambitsii Straine`!;-j

;x .plang ?n hohot? d? ras . day ?v?ryday . auz? b?y.[ !? ]. h?y ! da't?`n mort? t?:]]. ;x

[;x...IuBeam Sa Te Ador . Akum IuBeSc Sa Te Omor![;x

Inca e mica[;-j?Dar`masa cica.La o Adica ne cam Rridica`n sllavii![;x].Da`astha mica promite Cica.:`]Ca va fi cea Mmai buna gagica de pe astazzI!B-]?••

Printse` Cosanzeana` e` O` curva`!:]]

Ea e singura care stie sa te faca fericit`! ;x

Elegant`.Fenteaza`le pe`obstacole`, si-arde`o incet`.Ca graba strica orice efect`;>

O bruneta iti va face zilele vis ;;] , asta doar daca ai permis whistling . Altfel e Interzis ;> !

Vezi tu .`;;]` . Momentan`;>` nu `[-xx `am `:] `chef`;` sa`;;d` privesc `;;]` in ` `jur`;;*` ! `Pentru `;> `ca`;]]` the` vad `;;* `pe`:]` tine`;;d` si` imi`;>` vine`;;]` sa`;;*` injur ! ;]

Cel mai bineee love struck Pentru ca nimeni nu o sa te inlocuiasca day dreaming! si am viSuri care trebuie sa se implineascaaa love struck !

•Nu` arunc` cuvinte` inainte` ;] .ca` lucrurile` ce` se` simt` :] .nu` se` spun` prin` cuvinte`!• ;x

Cand` vrei` pOti` sa` schimbi` Lumea` ! ;x

Nu`i nimic` , pentru` ca ` adOr` felul` în` care` ma ` minti` dOar` ca` sa ` te` scOti`!;x

Nu` ai` cum` sa ` uiti` tOate` aceste` mOmente` , care` acum` sunt` dOar` niste` simple` sentimente`! ;-j

> te-am sunat d mii` d ori
Da imi dai cu oChupat.`
Zii d zii`.
Imi dai fiOori`
Nujh` c sa intamplat`
[ love struck ]

-> ? Ai privit`o zambind si-ai abordat`o gandind ca e la fel ca restu`...Dar felu` ei de`a fi...Atat de diferita ;x ! Te`a facut s`o iubesti.E chiar deosebita ? StIll`perfecTT`.`;x .`Nebunieee` si TaLentt` ;x . ``;x asTa`ii sTiLuL` eii` RecenTT` ;X ,,•

-> Ce vezi acum nu sunt fitze. Sunt doar stari exprimate in pozitii permise

-> E atat de frumrs0 sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumrs sa rftezi dupa primul sarut sick
-> • Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta •

-> Avem clipe impreuna ce nu vrem sa se termine . love struck

-> Intr-o oarecare masura e tare , sa crezi macar pentru. o secunda ca` ai lumea la picioare ;x.Am invatat sa am rabdare cu totu-ti iese atunci cand nimeni nu te crede in`stare !

-> [e vremea inca, sa mai speer ...] . In sufletul tau, Eu voi fi Mereu prezenta, orice s`ar intampla .

-> Te iubesc ;x , Stii, da? .

-> nuH cOnteaza cine ,, `qOm a gresHit ,, cine a pLans ,, `cand ceLalat a zaMßit . `!

-> Simpla în cel mai complex m0d,timida cu un tupeu fantastic,energica într.o lene n0t0rie,zapacita în cel mai serios m0d,0ptimista în cel mai pesimist m0d p0sibil,rea dar totusi buna. love struck

-> O tigara, un cântec, pozele primei iubiri, amintirile din camera mea, totul ramâne-n urma mea! ... day dreaming

-> Tu, stii ca poate e mai dificil
Dar in ochii tai caprui Vad un suflet de copil

-> de` ce mereu` aveti impresia` ca un copil nu poate` sa iubeasca ? Si copii au vise , inima , sentimente` . Zi tu de ce ? ca eu nu inteleg

-> E una dintre zilele alea nasoale...Ma gândesc la tine si doar ma doare
-> Numai ratacind, incurcat prin mine, am sa-mi gasesc drumul...

-> Cand sunt cu tine, simt ca viata e perfecta,vad in ochii tai raiul, nu privesc lumea defecta!

-> Am asteptat parca un veac.pana sa te-ntalnesc...ne potrivim si ne iubim...acum esti doar al meu.;x

-> Ignor mesajele,5 apeluri pierdute . Ma pierd pe drumuri in masini necunoscute,recunosc ca fac,trag si incerc mult prea multe .

-> Tu crezi ca te crezi in stare, da` esti departe . lasa . ;x

-> eu cred ca ma cred in stare si mai cred ca si el se crede in stare

-> Te uiti ca eu nu ma schimb dupa cum bate vantu` , stiu sa imi tin cuvantu` , vorbesc cand imi vine randu`. love struck
-> Da esti sarit de fix , nu am cum sa te aduc inapoi , te`ai apucat tu , sa gandesti pentru amandoi.

-> Daca imi aduc aminte de trecut , nu regret decat ca ti-am intins mana cand ne-am cunoscut

-> Am incercat sa te uit sa imi spun ca n`are rost , sa pasesc pe drumul meu , gata sa renunt la tot , ceva ma tine`n loc , din minte sa te scot , iar ca daca am sa plec , niciodata nu ma`ntorc . Stop !

-> Fumul te ametzeste , ce bine, ametit te vreau langa mine , cu vorbe frumoase nu tine , Taci , ca`ti sta mai bine !

-> Si zi de zi isi rujeaza pe buze zambetul ei minunat. ;x

-> Vii sau pleci mi`e totuna , va fi altul in locul tau intotdeauna .

-> Esti patetic si tu stii , nu mai cred in jucarii , tu mereu crezi ca pun bothu` , hai c`o faci pe idiotul

-> Am vrut sa uit tot ce a durut , sa intorc pagina si sa spun „ A trecut" , nu`mi pasa ce`a fost candva , sunt alta acum , si alta e viata mea

-> Dintre toate minciunile tale , „ Te iubesc „ era favorita mea
-> Cand viata iti da o mie de motive sa plangi , demonstreaza ca ai o mie si una de motive sa zambesti

-> Vorbele tale nu mai au valoare , stiu ca indiferenta doare , nu te ascult , nu am nevoie de povesti , nu te ascult , te las sa vorbesti love struck

-> Daca ceea ce vezi tu nu te multumeste , numai cauta in mine ceea ce nu este . day dreaming

-> Ai fost un prost , nu trebuia sa o visezi , trebuia sa o iubesti .love struck

-> Spui ca numai sunt la fel , ca m`am schimbat , insa nu ai reusit sa ma cunosti cu adevarat .

-> Dar nimeni nu intelege , impotriva vietii nu exista lege .love struck

-> Viata ta e in alb si negru ca nu`ti permiti culori , in timp ce altii , in filmul vietii lor isi cumpara actori

-> Nu face nimic remarcabil , dar ce face este esential .love struck

-> Ne ascundem dupa defecte ca faptele sa para perfecte . Scopul : Sa nu parem ceea ce oglinda vrea sa ne reflecte

-> Doar ca sa fie bine am fost pe cale sa uit tot , nu incuia usa , poate candva o sa ma intorc .

-> Spui ca e o copila si ca nu`ti place asa , dar asa cum e , ea ti-a furat inima

-> Cand a vrut sa se ridice a Picat , n`a invatat ce`a trebuit … Pacat

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma
barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine • laughing

ApropO.stii` cUm e vOrba mea fRate`.Iubeste`O din sUflet, Dar sa dOvedeSti Si
prin Fapte` !

# Lady, stai chill ! Ei vor ceva serios. le-ai dat tOt ce le-a trebuit sj i`ai intors pe
dos !

nici0data nu e prea tarziu` ! t0ate tre` sa le`ncerci, incearca`le pe viu
! cand t0ti prefacutii se prefac ca` stiu . ridica d0ar degetu` mijl0ciu`? !