| alexyutzamaxim a întrebat:

Dau funda si vot primului raspuns, dati-mi si mie niste personificari despre primavara, va rooog, urgent...nu uitati oricine poate primi fundaaaaa!

Răspuns Câştigător
| julia19 a răspuns:

-primăvara, mama noastră, Sufla brumă de pe coastă
-primavara alunga ultimii supusi ai iernii
-primavara aduce mii de mangaieri
-Primavara, din ce rai, Nevisat de pamanteni Vii cu mandrul tau alai - personificarea este primavara...vii cu mandrul tau alai
- primavara cu vibrarile sale de vilot s-a asternut peste orasul pustiu
- a sosit primavara in caleasca-i aurita
- balada primaverii imi bate in geam
- primavara a venit cu suvoaie de lumina aurie si cu miros de pamant umed
-era lupta dintre iarna si primavara, primavara castigase
- primavara isi arunca razele peste oras

1 răspuns:
| LoL a răspuns:

Primavara canta impreuna cu pasarelele, Domnisoara Primavara, Primavara construia cu bagheta fermecata