| anonim_4396 a întrebat:

De ce sinceritatea prea multa poate sa fie luata drept obraznicie?

6 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Pentru ca deranjeaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte simplu!winking...Pt ca oamenilor din ziua de azi le place mai mult o minciuna care suna bine decat un adevar dureros, pentru ca unora le este frica de realitae si nu vor sa accepte adevarul asa cum e... poate tu esti o fire mai deschisa si spui adevarul pe fata dar poate ca acel adevar ii deranjeaza pe cei din jur...nu se poate cataloga neaparat un defect dar ii poti rani pe cei din jurul tau

| andreea_8479 a răspuns:

At cand spui adevarul sh cei din jur se simt jigniti (chiar daca stiu ca asa este). acestia nu sunt responsabili pentru faptele pe care le au facut sh de aceea ii judeca gresit pe cei care spun adevarul sh isi exprima punctul de vederehappy

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Pentru ca adevarul doare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sinceritatea prea multa poate fi luata drept obraznicie pentru ca de cele mai multe ori adevarul ii poate rani pe cei din jurul tau... evident ca nu trebuie niciodata sa minti.doar sa ascunzi acel adevar pentru a nu fii catalogat obraznic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Procentul de oameni care inteleg ca este un lucru bun ca cei din jur sa fie sinceri, deschisi ...este infim. Sunt din categoria "sincerilor", dar asta NU M-A AJUTAT NICIODATA! Oamenilor le place sa fie mintiti, sa stie doar ce vor sa auda...