| paty00 a întrebat:

Despre ce este vorba in cartea Contele de Monte Cristo adica merita citita? Incerc sa o citesc de 2 saptamani si nu am avut timp.

Răspuns Câştigător
| deux a răspuns:

E foarte frumoasa, cel putin mie mi-a placutlove struckin roman e relatata viata lui Édmond Dantes care a fost arestat pe nedrept chiar in ziua logodnei sale cu MERCEDES fiind considerat informator al "Cotropitorului''. Dantès este inițial un marinar tânăr, apreciat și fără experiență, dar nu și în profesia lui, unde dă dovada de sârguința și pricepere. Inițial soarta îi surâde, are o logodnică, pe frumoasa Mercédès și o promovare ca viitor căpitan de vas. Dupa ce evadeaza din inchisoare se transforma in Contele de Monte-Cristo, in timpul inchisorii fiind invatat multe lucruri de un batran puscarias. numele lui inițial este dezvăluit doar după fiecare răzbunare. Deseori își duce dușmanii în disperare.E un roman foarte frumoslove struckmerita citit!winking:*

1 răspuns:
| Rustin a răspuns:

Un pampalau ceo fost tradat de prietenii sai so arestat pe nedrept in bagat intr-o inchsoare timp de 14 ani
dupa ce scapa face rost de avere isi ia alta identitate si incepe sai casapeasca rand pe rand pe tradatori
merita citita ii o carte buna