| Deyoootza a întrebat:

Era o dimineata calduroasa de vara, iar eu impreuna cu prietena mea, Alexandra, iesisem pe balcon pentru a aerisi camera in care dormisem. In blocul alaturat locuieste un baiat numit Capone. In acea dimineata, baiatul respectiv s-a uitat cam ciudat la noi facandu'ne un semn.nu il luasem in seama si am speriat niste porumbei. Dupa aceasta am intrat pe mess, iar acest Capone ne'a spus ca el nu are somn si ca de la ora 11 are treaba si cand ne'am trezit noi era ora 11. buuuun, a doua zi dupa ce ne'am trezit am mers in bucatarie sa mancam, la geam era un porumbel care la un moment dat disparuse, iar apoi revenise pe pervaz intr'un mod uimitor. Se uita insistent la noi iar eu am dat sa il speriu dar acesta nu a reactionat deloc, desi noi stim ca porumbii in general se sperie foarte foarte usor. Dupa masa ajungand la mine acasa stateam linistite pe geam, iar Alexandra a facut un semn straniu si in urmatoarea clipa au venit toti porumbeii pe balcon. Facand clatite, geamul de la bucatarie era patat cu tot felul de excremente. Eu stau la etajul 3 si in clipa anterioara era curat geamul. Spre seara am iesit afara, dar pana atunci fenomenul a tot continuat devenind tot mai straniu. Venind spre casa, langa piciorul prietenei mele era o radasca, ajugand acasa, deschizand usa o radasca era pe covor si dintr'o data facandu'se nevazuta.becurile din casa s'au ars.am plecat din nou afara. iar mergand spre Stadion o radasca era in statia de autobuz, apoi pe bloc, apoi la piciorul meu, cand am vazut am inceput sa fugim si cand ne'am oprit: SURPRIZAAA, radasca era inauntrul unui geam de magazin.am cumparat ce trebuia si am pornit spre casa. In drumul nostru am intalnit'o pe aceasta inca de cateva ori. In fata usii de la scara radasca si'a facut aparitia. Am intrat in scara si apoi in apartament.in baie ce sa vezi.aceeasi radasca hidoasa era in baia prietenei mele.In 29.06.2010 adica astazi, eram la prietena mea acasa, ea plecand pana afara eu am iesit pe geam si uitandu'ma in jos am vazut un porumbel negru cu fata foarte zbarcita, si acum de o jumatate de ora l'am vazut pe Capone care s-a uitat FOARTE ciudat la noi.cu spranceana ridicata. Mergand spre scara lui, se uita foarte insistent la noi! imi este foarte frica si noi credem ca baiatul acesta Capone este chiar porumbelul si radasca care ne'au urmarit! Poate o sa credeti ca suntem nebune, dar va jur ca asa s-a intamplat. Voi ce credeti? Ce sa facem?

Răspuns Câştigător
| varicristinamonica a răspuns:

Eu.straight face am ramas masca cand am citit asa ceva. ori sa discuti cu acel baiat CApone sau cum ai zis ca il cheama, ori spune-le parintilor, si daca tie frica sa vrb cu acel baiat capone sau cum ai zis ca il cheama, te inteleg, dar totusi, de unde il cunosti pe acest baia? adica...il cunosti?

11 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Suna ca un film SF, e putin, de fapt cam foarte mult, ciudat. Iti sugerez sa vorbesti cu tipul ala cu nume si mutra ciudata.
Parerea mea e ca nu poate fi asa ceva e prea aiurea. happy

| Crs a răspuns:

rolling on the floor Ce pot sa spun... Aveti o imaginatie bogata rau! Aveti grija la porumbei si la radasca ucigatoare laughing

| Ela_8933 a răspuns:

Poti sa scrii un romanhee hee

| varicristinamonica a răspuns:

Multumesc mult de funditakiss s-a rezolvat problema? kiss ati aflat ceva? ti-am fost de ajutorr kiss pupz ia id asta si povestestemi mai multe, sunt curioasa! cristina_vari21

| Misssy a răspuns:

Wooow vb cu el nj oricum ciudat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva normal sa fie radasca si porumbel.Aruncati-va de la balcon amindoua sa-i faceti bucata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi explicati si mie ca eu tot nu inteleg fenomenele...

| Izzi_8918 a răspuns:

Daca e adevrat... eu iti zic mai bine sa nu vorbesti cu el rolling on the floor! Pur si simplu incepe sa ingrijesti alti porumbei. happy Poate asta la suparat.

| Izzi_8918 a răspuns:

Si crezi ca s-a transformar in porumbel?:O

| AdeLina_3516 a răspuns:

Aveti girja sa nu va siponeze cand faceti baie sau va imbracati...ar fi foarte urat sa va vada dezbracate...tongue laughing)