| Laura164 a întrebat:

Salut,TPU!
Pisica mea nu a mai venit acasa, de o zi.Stiu ca nu pare mult,dar ea dormea la bucatarie, si dimineata gaseam sita de la geam deschisa.Am crezut ca asa am lasat-o eu, dar cred ca fugise de cateva ori noaptea.Cred ca a invatat sa deschida sita cumva.
In dimineata asta,am gasit geamul si sita deschisa, iar el nu era. Avea 7 luni, îl am de 2 saptamani,si nu l-am lasat afara pana acum.
Credeti ca se va mai intoarce?
Ma atasasem tare mult de el,iar el nu mai fusese afara pana acum(cred ca nu a mai fost).
Poate fi in calduri?
PS:Eu stau la casa, si am vecini foarte raisad

Răspuns Câştigător
| Theodora292001 a răspuns:

Nu iti face griji. Pisica mea a plecat pentru. 10 zile de-acasa si apoi s-a intors bine-mersi in culcusul ei cu blanita rosie. La varsta de 6 luni de obicei unele pisici ajung la maturitate si pot intra in calduri. Este foarte probabil asa. Sigur!

10 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Parca era vorba ca e un cadavru-viu si nici nu se poate compara cu fostul tau motanel.
ti-am zis ca ti-ai luat alta pisica mult prea devreme, acum sper pentru tine ca nu ai pierdut-o din cauza ca nu ai putut sa o apreciezi asa cum merita (in traducere libera sper ca nu a mai facut vecinul tau alta victima).

| Laura164 explică (pentru thealchemist):

Am dat acea pisica si mi-am luat un pui...mi-e frica sa nu-l fi luat cineva..era foarte frumos si mi-e dor de el, dar era foarte jucaus si dragalas, il rasfatam tot timpul, deci cred ca s-a dus dupa fete.dar nu stiu daca se mai intoarce... sad

| viotedy a răspuns:

Daca-l aveai de curand si s-a speriat ca a stat inchis a evadat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa o mica aventura, se intoarce. Pisicilor le place sa stea la caldurica si cu mincarea asigurata. Poti sa-i lasi sita deschisa, nu stii cind i se face foame.

| Biuta95 a răspuns:

Daca te vei ruga, poate se va intoarce. Stai linistita.kiss

| frzq1 a răspuns:

Ma mira mereu cand pisicile prind sensul vietii si motanii vad pisicile ca pe niste umbrele atomice. motanul meu a insistat sa se intoarca si sa zgarie usa de fiecare data cand am vrut sa scap de el

| AdevarulDoare a răspuns:

Asteapta. Poate va reveni happy Fi puternica! :* Si pisica mea a plecat odata, dar s-a intors laughing

| gabytza2013 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mai astepti vreo 2 zile si apoi sa te ingrijorezi.

| Laura164 explică:

Nu a mai venit, cred ca l-a calcat vreo masinasad

| Marta23 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta. Daca nu l-ai mai scos afara, nu va sti cum sa se intoarca.Motanul meu lipsea si 3 zile de acasa, dar a disparut.Mult noroc si sper sa se intoarca!