| Daria a întrebat:

Faceti un bilant al anului care a trecut(2010), unde scrieti toate momentele triste si cele fericite pe care le-ai trait.happy
Multumesc.happy

Răspuns Câştigător
| puffika a răspuns:

Momentele nefericitetonguee 25 februarie cand un baiat la care am tinut foarte mult a ras de mine, asta cand a aflat ca eu am fost combinata cu un baiat si a inceput sa imi zica ca sunt proasta si fostul meu prieten un taran.
Pe 2 martie cand pritena pe care o credeam cea mai buna s-a mutat din banca fiindca m-am uitat la ea la un test, era cea mai buna din clasa si m-a lasat sa stau cu o fata care radea de mine
aprilie-cand m-am dus la scoala in negru toata si data cu oja neagra si directoare care e si profa mea de mate de fata cu toata clasa m-a intrebat ce am.
Mai-cand 2 colegi de clasa au inceput sa dea in mine cu niste hartii si eu nu stiam cum sa ma apar si imi era rusine de mine insumi.
Iunie-cand a venit mama la scoala si a intrat in clasa impreuna cu directoarea fiindca eu ma batusem cu 2 baieti care nu ma lasau in pace si toti au ras si mai tare de mine.
in iulie si august nu prea au fost momente nefericite
Septembrie-cand mi-am facut un breton nereusit si aratam ca naiba
-cand m-am certat cu niste fete pe care le credeam pritene si a venit una la mine si mi-a spus "mergi ciudat esti un dracusor cu cornite si nu stiu ce" dar pana la urma m-am razbunat pe ea si exact la fel i-am facut si eu asta chiar ieri
Octombrie-nu pot vb despre asta dar a fost cea mai penibila din toate
Noiembrie-cand un coleg de clasa a trmis o foaie prin clasa in care intrebare "Credeti ca ****** e proasta? Argumentati! Si scria ca sunt o tarfa prosta deoarece ca eu nu m-am sarutat niciodata cu nici un baiat, apoi i-am spus mamei ca vreau sa ma sinucid si a plans si ea...dar mi-am revenit
In decembrie nu au fost probleme deloc...

Momentele fericitecall meand am avut media 9, 31 la sfarsitul anului
-cand am afalat ca am ceva in comun cu o persoana
-cand baiatul la care tin mi-a luat apararea in fata colegilor
-cand am fost n vacanta la bicaz
ma rog nu mia stiu...

1 răspuns:
| Bylok a răspuns:

Ianuarie-ziua mea:cadouri,felicitari, multi pupici, etc.etc
-sfarsitul primului semestru de an scolar:distractie totala,dar si mult de invatat
Februarie-o luna plina de sentimente puternice care m-au facut sa fiu extrem de fericita,dar si foarte trista
Martie-luna martisorului:flori, martisoare, etc.
-distractie multa
-momente foarte frumoase alaturi de colegii mei
-invatatura
Aprilie-o luna obisnuita:scoala
distractie
cateva momente triste
Mai-o luna incendiara:ziua mea(de nume)
sentimente puternice
scoala
teze
Iunie-o luna fromoasa: I iunie-o zi de neuitat(am fost un star)
sfarsitul anului scolar
excursie
Iulie:o luna a conversatiilor pe mess cu diverse persoane(ce a implicat multe sentimente)
August:o luna in care am lenevit
m-am certat cu un baiat de care imi placea
Septembrie:inceperea anului scolar
revederea cu colegii
pus cu burta pe carte(cls a VIII-a)
la sfarsitul lunii m-am certat din nou cu acel baiat
Octombrie:carte si iar carte
o impacare foarte dulce cu acel baiat
Noiembrie:carte...in rest nimic special
Decembrie:luna sarbatorilor
teze
distractie

Si cam atathappy (imi cer scuze daca mai am si greseli de ortografie, dar m-am cam grabit)