| Crescent a întrebat:

Heeei! Cum îmi dau seama dacă un băiat mă place?
E vorba despre cineva cu care am o oră în comun la liceu. Adică ne vedem o oră pe săptămână. De câteva zile vorbim foarte mult. Îmi scrie mereu,, noapte buna" și,, neața", și vrea mereu să afle lucruri despre mine. Mai nou am aflat că și prietenii lui știu de mine. El merge la ceva curs sâmbăta și m-a întrebat dacă vreau sa merg și eu să văd cum e.
E posibil doar sa vrea sa fie prieten cu mine? Sau mă place?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cineva care este interesat de tine, cineva care spune prietenilor lui despre tine, cineva care îți scrie în permanență fără a avea un motiv anume, cineva care te invită să vă petreceți timpul împreună... Logic ca te place.

6 răspunsuri:
| Anuket a răspuns:

Îl întrebi: Mă placi?
Așa aflii sigur.

| VoidEternal a răspuns:

Da, sunt șanse foarte mari să te placa.

| 1997onur a răspuns:

întrebal și afli adevarul.

| Mariacld a răspuns:

Părerea mea este ca te place și îl interesează viata ta, din întrebarea ta reiese și faptul ca vrea sa petreacă mai mult timp cu tine. Acum nu știu, poate doar vrea sa fie prietenul tău dar nu prea cred, eu cred ca simte ceva mai mult happy

| Marius2001Pop a răspuns:

Sunt sanse sa te placa.
Cel mai bine e sa ii spui ce observi si sa il intrebi daca ii place de tine, nu ai ce pierde.

| diabetzaharat a răspuns:

Te place