| daNNusa a întrebat:

Hei :* am si eu nevoie de ajutor sad. Deci...Eu stau cu bunica si mama, deoarece parinti sunt divortati[sad] si am ales sa stau cu mama si bunica.Nu sunt rele mereu, doar ca de atunci [dupa terminarea divortului si de cand a plecat tata]mama nu mai are rabdare cu mine si tipa de fiecare data chiar daca am facut ceva bine.si bunica la fel! Aaa, inca o problema.Eu nu am voie sa aduc nici o colega acasastraight face adica daca am un proiect de facut si nu pot sa merg la celelalte fete pentru ca deja am mai fost si trebuie sa facem cu randu, eu nu pot! nu ma lasaa! NU e chestia ca e urat in casa sau ceva, chiar este foarte curat si asa. dar nu stiu ce sa fac sa o conving pe bunica. straight face. Cine ma ajuta si p mine sa rezolv aceste 2 mari probleme dau funditabatting eyelashes :*

6 răspunsuri:
| Allex_6640 a răspuns:

Sti ca e o vorba... daca nu le **** tu pe ele in gura te *** ele pe tine si e cam naspa atunci... trebuie sa faci cumva sa poti lua o fata la tine si cand pleaca fata aceea sa ii arati ca e totul la loc nimic deranjat. poate de aia nu te lasa iar ca tipa la tine poate e din cauza problemelor lor.

| helpu a răspuns:

Vorbeste cu bunica ta. Intreab`o de ce nu te lasa...

| bony a răspuns:

Am o situatie asemanatoare cu a ta si parintii mei sunt despartiti si s-au recasatorit amand2 eu stau la bunica si stunt incredintata mamei dar si cum ea s-a recasatorit am vrut eu sa stau la bunica imi este ff bine aici.sadsad imi pare ff rau pentru uh dar nu stiu ke ai putea fake poate o diskutie in 3 te-ar ajuta si spune-le tot ce ai pe suflet

| Deĺααα a răspuns:

Salut... imi pare foarte rau de parintii tai sad... Poi` uite. incearca sa vorbesti cu mama si cu bunica si explica-le ca si tu ai un drept in casa aia straight face macar unul daca nu 100. Adica maicata sa aduca prietene si tu nu?! Incearca sa le vorbesti cu calm, sa le zici ca te-a afectat si pe tine divortul si ai vrea sa fie totul ca inainte. Fi mai calma si inca ceva:d Atuncia cand te cearta incearca sa plangi. Asa fac si eu si normal ca i se inmoaie sufletu si dupa imi face mofturile. S-ar putea sa mearga si in cazul tau.:*. Bafta si ai grija de tine. Si NU te lua,, in gura cu ea''.Sa nu`i comentezi ca faci mai rau. Daca vrei sa mai vorbim add,, aceeasi.zapacita'' Ceau big grin :*

| OxVow a răspuns:

Stiu problema si te inteleg perfect.nu vreau sa dau sfaturi aiurea.sau sa zici ca nu sunt de ajutor.ar trebui sa-i explici mamei si bunicii ca tu esti mult mai afectata de deivortul parintilor.i ca le rogi mult sa nu mai lase nervii sa le conduca "sentimentele" si sa se tipe intr-una al tine. daca nu merge asa.nu stiu.la mine nu a merscrying((((dar intr-una si intr-una ii explic.ea (mama) zice da.si face nu,,straight face

| Pinky_8498 a răspuns:

Nimeni nu iti poate da o reteta concreta tot ce poti face este sa vorbesti cu ele si sa le explici ca te deranjeaza faptul ca nu mai au rabdare cu tine si ca e si randul tau sa aduci colege acasa. Vorbeste frumos si roaga-le sa te inteleaga.
P.S : Promite ca vei fi cumintehee hee