| Fancyuiop a întrebat:

Hei! Am un coleg care mă tot pistonează de anul trecut. Vb foarte urât, numai prostii, șicaneli, râde pe seama fiecăruia și are 2-3 prieteni cam la fel. Comentează sau zice ceva la bășcăleală când mă ridică un profesor la lecție, se uită insistent la mine, cu coada ochiului. Poate mă înțelegeți sau nu, da chiar nu mai rezist/suport. Nu pot vorbi mereu cu dir sau dirigintele, din unele motive.Pe lângă asta am o frică mare, de nestăvilit. Dacă aveți cumva sfaturi sau păreri nu ezitați să-mi scrieți, răspund și la mesaje. Mulțumesc! :-(

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ignora-l, tratează-l cu indiferență și se va plictisi la un moment dat.
Dacă el vede că tu te enervezi el anume face, așa că nu îl băga în seamă.

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat ii dai apa la moara, el continua sa faca bascalie. Daca il ignori, s e va plictisii si te va lasa in pace.
Nu am inteles ce este cu frica aia. Te ameninta el cu ceva?

| melodrama a răspuns:

Il astepti la colt si o rezolvati ca niste barbati.