| taby14 a întrebat:

Hei, imi puteti spune va rog, ce meserii as putea sa am daca urmez facultatea de istorie? Stiu ca profesor e ceea ce poti sa devii cu aceasta facultate sau arheolog, dar oare ar mai fi si altceva? Daca stiti sa nu ezitati sa imi scrieti! Va multumesc anticipat happy Funda! :*

Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Jurnalist, muzeograf, arhivar, arheolog... daca iti place si iti doresti, poti incerca arheologie marina de exemplu... sunt multe variante, dar numai daca iti dai interesul si te tii de profesori sa iti explice cum poti sa ajungi unde vrei.
Daca treci ca rata prin balta prin facultate, ajungi la McDonalds sau lucrator comercial la Auchan...

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Somer, vanzator, paznic, consultant la unele emisiuni tv (nu toate sunt profesii, dar sunt ocupatii din care poti trai de pe o zi pe alta) si chiar jurnalist. Profesor de istorie ramane totusi cea mai indicata.

| Ezeru a răspuns:

Ai putea sa fii si gid. happy

| PeFuga a răspuns (pentru Ezeru):

Ce?

| PeFuga a răspuns (pentru Ezeru):

Jurnalist, muzeograf, arhivar, arheolog... daca iti place si iti doresti, poti incerca arheologie marina de exemplu... sunt multe variante, dar numai daca iti dai interesul si te tii de profesori sa iti explice cum poti sa ajungi unde vrei.
Daca treci ca rata prin balta prin facultate, ajungi la McDonalds sau lucrator comercial la Auchan...