| Cattalina a întrebat:

happy Dati-mi status-uri care sa exprime o prietenie falsa. adica ceva de genu ca lui sau ei nu ii mai pasa, etc...

Dau funda si vot

Răspuns Câştigător
| dulcykaLy a răspuns:

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane

. Vremurile bune iti aduc prietenii. Vremurile grele ii incearca
-Nu mai cred in povesti, oricum povestea e clara-Daca nu sunt interese, drumurile se separa...
-Ce pacat ca nu a ramas nimic
Aprind o tigara.Si te strig.
-Nu exista rau sau persoana pe lumea asta care sa te faca sa uiti ce ai adorat candva
-Nu plange ca s-a terminat...Zambeste ca s-a intamplat
-Am devenit scorpie treptat, incepand cu primele persoane care mi-au f***t visele!
-Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau...Ca nimeni nu`si da seama ce se`ascunde`n capul tau`
-Am ganduri ce m-apasa,si prieteni ce-mi dau plasa Niciunde nu-s acasa, dar cu zambetul pe buze spun ca:nu-mi pasa!
-Astept cutitul infipt in spatele meu, hai ucide'ma oricum te voi bantuii mereu!
-Ai vrea să mă vezi tristă? N`ai şanse...
-Chiar si malformata de emotsii, ma voi intoarce! Ca m'ati lasat aici. pedeapsa se va naste!
-Azi in urma voi lasa. Zilele din viata mea. Clipa cand eu te-am pierdut. Ziua cand te-am cunoscut
-Esti doar un sclav fals printre fratii mei falsi Iti spun numai 4 litere:MARS!
-Inainte sa plec, am suflat aburi peste imaginea ta sh am scris cu degetu pe oglinda: DISPARI`!
-Am luat palme după palme, acum dau pumni înapoi
-Ai uitat cand pe strada m-ai vazut? Poate te-ai schimbat, da` eu tot aia sunt!
-Stii...sunt suparata si deprimata,as vrea doar coca si putina apa plata...
-Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.
-Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.
-Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa mintzi atata timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui … [pa!] Nu uita -- asta e replica mea!
-Nu vreau sa ne'amintim ca unele'au plecat fara sa zica "pa fa ne'auzim".Nu avem averi, doar prietene care suna Sa ne spuna"Grija de tine te pup,noapte buna"
-Cand voi vreti sa ma trantiti la pamant, eu ma las usor in jos pentru a va evita loviturile!
-Poate vrei să`mi fi prieten si nu stii cum s-o iei, iti recomand să iei lectii de la prietenii mei!
-Din 10 prieteni, stii ca 5 sunt falsi. Iar daca apare o problema, inca 3 fac pasi
-Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate sa dau ce-i mai bun din mine.
-Cel mai bun prieten nu vorbeste pe la spate Cel mai bun prieten e mai mult decat un frate Cel mai bun prieten e cu tine la rau si la bine.Isi imparte cu tine si ultima mie.
-Prietenii vin si se duc, putini la nevoie apar vezi tu.raman doar niste poze aruncate`n sertar.
-Ai ce le trebuie,vor veni la tine,ai ramas lefter,ai ramas doar tu cu tine,ai nevoie de-ajutor,un prieten intervine,te sapa subtil si ramai iar tu cu tine!
-Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat
-Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei

caut dar nu stiu ce, vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine, un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des.
Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost.
TE mindresti ca ai in lista sute de prieteni? ha...Eu sunt mindra ca am doi, dar adevarati!
Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten in spate.Dar prietenii adevarati nu poarta la ei cutite.
Prietenia dintre noi doua s-a stins si nu mai zic nimic ca deja m-ai ranit si nu exista o cale sa ne impacam niciodata.
Fum prea scrum se stinge tot acum

Acum o prietenie moare

Nu mai poate respira

I-ai luat tot oxigenul

Prin tradarea ta...

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…
Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenii adevarati te ridica daca esti jos, prietenii falsi nu-i intereseaza si te lasa jos …

Prietenii adevarati te conduc pe ultimu drum, aia falsi nici nu-i intereseaza ca te-ai dus…

Prietenul adevarat se distreaza la tine acasa, dar a doua zi te ajuta sa faci curat, prietenul fals se distreaza, rupe tot si apoi pleaca fericit, nu te ajuta cu nimic …

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii adevarati iti spun " Ce mai faci? ", prietenii falsi cand incep cu asa ceva stiu ca au nevoie de ceva…

Prietenii adevarati si-ar da viata pentru mine si eu pentru ei, prietenii falsi nu ar misca un deget pentru mine.,.

Cu prietenii adevarati pot vorbi orice ca a doua zi nu imi aud vorbe, cu prietenii falsi de vorbesti ceva toti stiu ce le-am zis…

Un prieten adevarat iti da sfaturi cand ai probleme, un prieten fals iti da doar sfaturi rele…

Un prieten adevarat iti da bani si nu tii cere inapoi, un prieten fals iti da ceva, ii esti dator cu viata bafta poate reusiti sa va impacati

5 răspunsuri:
| iuliadana93 a răspuns:

Au fost momente in care am fost gata sa renunt la tot. Mi s-a zis ca n-o sa pot. Ehhh,uite ca inca pot!
Prietenii pe care`i am acum p lnga mine, m`ajuta, ma indruma s fac doar lucruri bune.Nu i`as lasa, nu i`as schimba pentru nimic [Sa schimbe prietenii pentru unii e un tic]
♥ > Daca mama nu ne-a facut surori a stiut de ce.pentru ca Dumnezeu ne-a facut cele mai bune prietene!> ♥
Mii de voci in capu` meu imi spun :''Heyy! Incearca sa te aduni!''.Si promit din nou, sa nu mai cred in promisiuni!; x *

Imi impui prea multe, Chiar daca sunt chestii marunte! Crezi ca ma vei schimba?! Asta` i doar parerea ta
FUNDa

| AnaEindragostita a răspuns:

Prietenia noastra a esuat
Nu mi pasa cine.i disperat

My heart is sad because you are a a wrong friend...cred.

| Adee_3978 a răspuns:

Valoarea unui prieten nu o cunosti decat atunci cand il pierzi!

Adevarata prietenie nu consta in numarul de prieteni, ci in devotamentul si valoarea lor.

Prietenii sunt ca şi curcubeul: îţi luminează viaţa când ai trecut printr-o furtună.

Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată

Pot sa fiu dura sau sa indur,sa tac sau sa injur,sa te scuip sau sa te fac sa te scuipi singur/a

Toţi oamenii te aud când vorbeşti; prietenii însă înţeleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep şi ceea ce n-ai spus în cuvinte.

Petrece-ti timpul cu cei care iti demonstreaza ca si ei vor sa si-l petreaca cu tine...

Am invaţat că oricat mi'ar pasa mie, altora nu le pasa:-J

Prietenia-i un ocean pe care multi ar vrea sa-l treaca, dar pana la malul celalalt majoritatea se ineaca

Sj e normal sa fiu aSa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

●` Regula numaruuu` unu`  ` Sã n`ai incredere` in Nimeni`! ●

Nu trebuie sa te placa toata lumea. Daca oamenii vor sa-si piarda vremea vorbind despre tine, este problema lor

Prietenia este o plantă cu creştere lentă şi trebuie să îndure şi să reziste la şocurile adversităţii înainte de a fi îndreptăţită la acest apelativ

Imi doresc ce-mi doresti tu mine si sa tï se-ntample tie> happy

Mai bine am 3 prieteni adevarati Decat 100 falsi. Daca asa zisii prieteni adevarati te i.au pe la spate Ia.o din loc singur Nu te vei insela!

Vroiam doar sa stii cat de mult inseamna prietenia noastra pentru mine: daca am fi pe un vapor care se scufunda si cu o singura vesta de salvare... Mi-ar fi dor de tine!

Nu exista prieteni, exista doar momente de prietenie!

Cam atat am despre prietenie si altele big grin sper ca te-am ajutathappy

| Lullu21 a răspuns:

Iti reprosam ca imi stai pe cap ca, ca nu ma lasi sa traiesc,
vroiam sa fiu liber cu ai mei, vroiam sa cred ca nu iubesc...

Si te-am vazut cu el de mana, m-am blocat pentru o clipa,
pentru prima data in viata pareai chiar fericita

din vise nimeni nu mi te poate lua
acolo esti cum vreau eu si doar a mea

Ea poate e singura ce poate
Cand apare sa-mi trimita problemele departe

Ea nu-i ca restul
Ea e pur si simplu ea

Visez sa imi spuna nopate buna
Ca ma strange in brate
Si cand ma strange de mana
Zambesc

El poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate

Are acel ceva
Atat de simpla, naturala
Ea e pur si simplu ea
Atat de simpla naturala

Stiu ca uneori e prea tarziu
Sa lupt de una singura
Nu stiu
Esti atat de departe
Un final fericit
Din povesti neterminate

Sh mi`e tare dor d` clipele impreuna, pentru tine a fost doar 0 simpla aventura si

Pl0ua`ncet, si nu` s` mai 0preste ploaia! As vrea s` cred ca ii alta situatsie, da e tot aia si

Sunt d` piatra! Nuu` mai simt nimic cand t` privesc, nici remuscari sh nici regrete

Te vor calca`n pici0are! Dc nu` t` implici oare? Tacand n`ai s` vezi in zare nici 0 cale d` scapare! Dc taci? Tre` s` ceri ceea c` vrei

Sper ca intr-o buna zi o sa te intorci la mine. Si-o sa`mi spui "Iubii`, o sa fie bine!"

Nuu` credeam ca tot ce`a fost frumos s` va sfarsii` asa! Sh nu` credeam ca intr-o zi imi vei spune "pa", ca vei pleca t

Imi place, sh daca` visez stiu` ca tuu` m` vei trezii. Imi place mult d` tot asa, feluu` tauu` de a fii`

Are haine sumare sh bijuterii`n exces, cand iti vb`este are un accent pervers, privirea fixa t` tine sub c0ntr0l pan` cand t` lasa cu buzunaruu` g0l

Daca` ai auzit ca am fite, n`am baiete nici 0 fitsa. Dar d` naspetii ca tine fug mai tare ca Nic0litsa! )

Pan` la urma eu nu` cer prea mult, 0 viata fara griji ca timpul` este scurt

Deci nu`ncerca s` ma judeci, caci ai uitat cum s` ma inveti s` fiuu` tare daca` pleci si

Tre` s` fii tare s` dem0nstrezi ca poti s` fii in centruu` atentsiei sh mai presus d` toti

Ai ceva c` nimeni nu` poate sa`mi de`a! Asta e`n mintea lui, asta e sh`n mintea ta! Zi d` zi, pas cu pas, t` gandesti ca sh el t` iubeste sh tuu`l iubesti! "

Vr0ia doar iubirea, ca d` prea multe 0ri ea la iertat, ea nu` e d` vna ca el s`a indepartat: "Ai grij` d` tine" i`a spus ea cand a plecat

Uraste`ma, d` iubit nimeni nu`i in stare!

Refuz s` mai fiuu` trista p` piese lente, vreauu` s` fiuu` fericita, nu`ncerca s` ma l0vesti. Nuu` mai insista acum ca m` iubesti, nu` mai suna, renuntza la mesaje!

Q toate astea, tuu` stii` cel mai bine ca orice`as fke eu vn tot la tine

Nici 0 p***a buna nu` poate c0ncura cu dragostea unei fete si

Ce pot s` zic? Nuu` regret nimic! Iar asta pentru ca sunt ceea c` sunt, stii`, de fapt, necazuu` te educa!

ragostea inseamna durere…cand unul da si celalalt tot cere …sad

De ce ai plecat….de ce in urma m`ai lasat …de ce cand imi spui ca ma iubejti tot la ele te gandejti?….straight face
Fericirea mea are un nume`. Imi da toata dragostea din lume`. Numai u ai c nimeni nu aree`. Suflet bun si un pic d soaree`!

sj t`sarut iar sj t cuprind sj te simt sj stiu ca asta nu e decat` inceputul ca viitor nu poate fi de nu`i trecutul`!

- Oriunde ai fi`. orice ai face`. Cu oricine ai fi acum`. Candva te vei`int0arce. Cand va fi` prea tarziu`. Atunci ai sa pretsuiesjti` ce azi ai reusjit`sa pierzi`. happy -

- Maine de asj` pierde tot. Eu sjtiu` ca in inima ta tot timpul voi avea un lOc`. iti ` d0resc tot binele din lume. te iubesc`, la revedere`.

Desji-am trecut prin multe, suntem inca impreuna`. Caci nu poti`sa cazi cand tsi`p candva d mana`! love struck -

~ Nu vom afla niciOdata` ce Oare ne` a legat. cand s`a sfarsit` deodata, cand Oare am uitat`. A ramas din NOI`. pOvestea NOASTRA`.Doar atat`! E candva sa ppOata creada in trecut`! straight face ~

smug [ " Sper ca sentimentu` sa se termine la fel de repede ca si bateria telefonului tau acum`. Te iubesc. " ]

- EU sunt nenorocita` fara d care n`ai putea s traiesti`! Inima mea N`o dau oricui. Vezi sa Nu`mi gresesti`!; x"

- Orice s`ar intampla. el p mine` ma iubeste. Eo sunt printsesaa`lui. Si`fara mine. nebunejtee`!

"? PastreZ in mintea mea clipeLe frumOase? Si`mi paRe raw ca ele sunt singuRele raMase`happy"

♥ Nu inteleg de ce esti atat de incapatanat, ti'am aratat ca pentru mine nu exista alt baiat!

●Timpul trece de parcă zboară, mă omoară. Mor de nerăbdare să te văd și a doua oară.

Fiecare tarfa de a'ta simtea parfumul meu in bluza ta cand te imbratisa devil:X!

Parfumul tau, in bluza meaa blushing :X!

Erai naturala, te simteai bine, si se vedea... Iti cauti jumatatea, si ti-ai cautat`o printre multi. Majoritatea erau copii care se credeau adulti happy!

Dar am nevoie de tine ca sa ma iubesti happy!

Conteaza masina de afara... apartamentul din capitala conteaza in ce tara o s`o duci la vara :*

♥Realitatea e mult prea dură atunci când dai de greu. Visele se spulbură aproape instantaneu

•Imi vine sa râd am impresia ca esti tâmpit.Ce naiba ti-am facut sa nu dormi linistit?

Astazi... te'as strange in brate asa cum n'am mai facut'o niciodata m'ai lasa?

Am doar o intrebare: te gandesti la mine oare?

Esti riscul pe care mi-l asum. Te iubesc. :p

Daca e suparata, incearca sa o alinti. puppy dog eyes

Nu o tachina cu amintiri neplacute sau fosti prieteni.winking

Si crezi ca nu mai stii cum ma cheama? Crezi ca nu mai stii cine sunt? Crezi prost fraiere, ca tot Viata Ta sunt.

» " Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… "

» " Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mi-e dor de tine! "

» " Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista, atunci dar nici atunci eu nu te voi uita… "

» " Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea… "

»" Nu-mi stricatzi praosta dispozitzie… "

» " In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta… "

» " Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti….iar eu plang printre zambete si rasete… "

» " Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC! "

» " Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine. dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine… "

» " Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm… "

» " Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile… "

» " Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang! "

Funda puppy dog eyes?

| DarkAngel_1320 a răspuns:

Cel mai bun prieten nu vorbeste pe la spate. Cel mai bun prieten e mai mult decat un frate.Cel mai bun prieten il vezi la rau si la bine nu profita de tinetongue...