| Iubareatzãã a întrebat:

M-am apucat sa tin o cura cu ceai verde. Inainte sa ma apuc m-am informat si eu ca orice om...dar pe forum-uri majoritatea vorbesc de "ceai verde antiadipos". Asta inseamna ca numai acela ajuta la slabit sau si cel normal pe care nu este specificat...cel normal cumparat ca pe un simplu ceai nu special pentru pierderea in greutate. Va rog sa nu vorbiti aiurea! Astept raspunsuri de la persoanele care stiu si nu vorbesc la nimereala! Funda!:*
scuzati exprimarea x_x

Răspuns Câştigător
| Timi24 a răspuns:

Ceaiul verde normal doar ajuta la digerarea mancarii. Practic cu acest ceai doar elimini mancarea din intestin, nu si grasimea depusa. Cu acest ceai doar elimini mancare, ca doar dupa ce te "golesti" de mancare si vei mai bea ceai, iar tu nu ai mai mancat nimic, nu mai ai ce digera si elimina. Deci ceaiul verde normal nu ajuta la slabit.
Ceaiul verde antiadipos ajuta la slabit.
ANTIADIPOS= anti grasime
Deci vei arde grasimiile cu acest ceai. Fa mult sport, bea acest ceai verde antiadipos, manana sanatos si nu abuza cu grasimiile si zaharul!
BAFTA!
FUNDA? :****

1 răspuns:
| Stefanuk a răspuns:

Eu nu iti recomand sa bei ceaiuri pentru ca pot fi contra facute cu tot felul de substante in ele... daca chiar vrei sa slabesti renunta la paine, la dulciuri, si la prajeli,, si mananca regulat, fa un pic si de efort si iti garantez ca daca faci asa in 2 saptamani dai jos 6-8 kg...