| XOXO_8633 a întrebat:

Hei TPU, vreau si eu niste statusuri faine.nu conteaza categoria...plz(cat mai multe):*

Răspuns Câştigător
| Alecsa01 a răspuns:

SHI imi pare rau de tot ce s-a intamplat sti bine.cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine!

Ce` dracu` vrei` ? Ce` nU` t`e claRr` ? Ai` crEzutt `că `stĂ` 0 `viatSsĂ` da` n`a tRecuTt` un` aNn `. ;-j

→ Nu ma schimb pT`. nimeni, e`h muLt prea greu. Nu renunts la nimic. IubeSc ce e aL meu [!] ←

0k`.tai`0, pleaca`, cara`te, dispari`, zb0ri`, sterge`0, calc`0, evap0ra`te, m0ri` , da`tsi f0c` fa`te scrum`, arzi `in` cul0ri`, ca-mi dai` fi0ri` ;x

Desi trebuia s`aleg.eu cred c`am ales corect.mi-am bagat pe**a`n vorbe . si totu` era perfect .Gresit sau negresit . Nu ma intorc . Promitt !

Chiar` daca` fac `muLte` pr0stii` . si` spun` muLte ` p0rcarii `sa `stii `. tot `ce` e` mai` bun` in` sufLetuL` meu` . Se` leaga` de` tine` ;x

Pe dracU` măă !` Acum s`a schimbatH` , şii ştiu` ca atSi vine sa spui : >> Tu` nu ai f0st asHea ncici0dath` < <

Fenteaza` obstacolele`, si-arde`o incet`.Ca graba strica orice efect`.

P0i` vezi` bhăă` ca` esti` pr0st `? Atat` de` pr0st` cum` n`ai mai` f0st` ;-j

● cαη∂ `νєι` ƒι` яαηιт` ιтι` να` ∂α` αяιρι` ѕα` zвθяι` ;] ... ƒαяα` ѕα` cєαяα` ηιмιc` ѕcнιмв` θ` να` ƒαcє` ∂є` ηєηυмαяαтє` θяι`! ;x ● .

• Îtι` α∂υcι` αмιηтє` ∂є` αcєℓ` мθмєηт` . θ` ρθνєѕтє` ѕιмρℓα`, ƒαяα` нαρρу-єη∂` ;-j •

• Sυηтєţι` тσţι` σ ` αρă ` şι`υη ρăмâηт` тяαşι` ℓα` ιη∂ιgσ ` ! ;-j •

Da` , stiu` cum` se` spune`. eram` d0ar` 2` c0pii`. si` destinu`l schimba` lacrimi`. zi` de` zi`! ;-j

Destine` schimbate` ciudat` intersectate`!;x

Imi` dai` visele`. imi` dai` dragostea`. imi `iei` mintile`. d0ar` Tu` te` j0ci` cu` inima`! >;pe

♥ Visam` cu` ochii` deschisi`, trăiam` fără` griji`, prinsi` de` vraja` c0pilariei`, nu` puteam` fi` tristi`.;x

Au` f0st` m0mente`n care` nu`mi mai` d0ream` nimic` ! Cazusem` si` simtseam` ca` nu` mai` pot` sa` ma` ridic`, da` pot` sa` trec` peste` t0ate` ! ;]

Uita` tot` ce`ai pierdut`, tot` ce`ai vrut`, tot` ce` n`ai avut` . uita` timpul` ce`a trecut`. 0rice` sfarsit`, e` un` n0u inceput` ! ;x

Vreau` să` trec` lejer` peste` tot` şi` t0ate` şi` când` nu` mai` pot` . să` ridic` din` umeri` şi` să` zic`: Mai` mult` nu` se` p0ate` ! :]

Este` O prOblema` ca un` asasin fin` , Nu`i O dilema` suntem` Plini de` venin Stim` , fiecaRe se` paRe ca ` are`n dOtare , masti` OcaziOnale Gata` de puRtaRe , Oare` ?

Daca` ar` fi` t0tul` exact` asa` cum` iti` d0resti`,nu` ai` mai` avea` pentru` ce` sa` lupti`,sa` speri` si` sa` iubesti` ;x

Anything` that's w0rth` having`. is` sure` en0ugh` w0rth` fighting` f0r`. quit` is` 0ut` 0f` the` questi0n`. we` make` a` st0p`, g0tta` fight` s0me` m0re`. we` g0tta` fight` fight` fight` fight` fight` f0r` this` l0ve`. it`s w0rth` having`, it`s w0rth` fighting` f0r`. ;x

Stiu` ca` iti` vine` greu` da` uita` ce` a` f0st`;] .`ai sa` fim` sinceri` nu` a` avut` nici` un` r0st` ;-j

ѕι`αтυηcι cαη∂` є` ƒθαятє` вιηє`,є` cєνα` cє` ηυ`мι cθηνιηє`=d

Copilu` din` mine` se` tine` de` nebunii` intr`una , dar` nu`i pierd` urma` [-x . il` v0i` pastra` in` suflet` pentru` t0tdeauna` . тe` αccepтα` cυм` eѕтι` тυ`? ;;] . cιηe` тe`α ιerтαт` de` т0αтe`? ;-w . cιηe` peηтrυ` тιηe` p0αтe`...ѕα`ѕι pιαrdα` ѕυƒleтυ`? ;-? •

Aici`. Acum`. Din` n0u`. Iar`. Pa`.

● Am` pr0pus` sa` fac` ce`mi place`, cum` imi` place`. sa` nu`mi fie` frica` sa` pierd`, sa` ma` bucur`, sa` rad`, sa-mi fie` bine` si` atat` ! ;x

● 0` sa` incerc` sa` fiu` ce` vreau` sa` fiu` . cat` de` bine`, cat` de` rau`, nu` stiu` . cat` de` tare` inca` d0are` nu` c0nteaza` . cat` de` riscant` nu` ma` intereseaza` ! ;-j

● Uneori` . pentru` ca` visele` sa` se` implineasca` este` suficient` sa` le` ai` ! ;x

● Esti` 0bosita` dar` inca` mai` auzi` ce` spune` lumea` . " Ce` e` cu` ea `? " . " Ce` incearca` sa` faca` ? " . " Nu` p0ate` . Nu` are` cum` " . " De` ce` face` asta` ? Nu` se` merita` ! " ;-j

Se` c0mp0rta` natural` si` c0pilareste` ;"> din asta` lumea` 0` iubeste`! ;x
Bwăiiiiiii câtee` proobleemee ;> ce bineee că în sfârşiit am trecut peste eleeee #;-s ! Ce perversă'i doamnaa măătaa ;> , heii ce caracter infect si ce copil dement =]] ;x!

• Să îţi đαi seαмα că αr ℓipsi cevα αtunci cânđ o să vezi că nu мαi sunt în preαjмα tα.Să te gânđeşti đoαr ℓα мine мereu şi ce αi în jur să îţi spună đoαr nuмeℓe мeu !

Fă` ce` trebuie`să` faci` şi` nu` mai` fii` naivă` ,din` inima` lui` nu` ai` plecat` , habar` nu` ai` că` eşti` captivă` .

Suntem` 0amenii` ce` nu` vor` sa` stie`. cum` sa` nu` mai` fie` c0pii`. si` care` se` bat` cu` viata` stii`. ca` visele`s vii` !

Cine` te` vede` ar` spune` ca` nu` ai` nici`un defect`,dar` cine` te cun0aste` stie` ca` ai` un` caracter` infect` ! ;-& . :]]

Am` decis` să` fac` ceva` inteligent`, să` uit` c0mplet` şi` să` trăiesc` pentru` m0ment` . ;x

Hai` bea` ceva`, aprinde`ti 0` tigara`, pune`ti 0` cafea` ! ;>

Simti` ca` facem` acelas` c0mpr0mis`. repetat` la` infinit` ca` un` ec0u` in` abis`. si` te` gandesti` ca` p0ate`,e` t0tul` d0ar` un` vis`. in` capul` tau` inchis`,desprins` de` c0ltul` tau` mic` de` paradis`.

Fă`;> ce` trebuie` să` faci`;;], stii`;> că` 0` să` ajungi` dinc0l0` de` n0ri`;;] . cineva`/:] ti-a dat`;> aripi`;* dar` te-a lăsat`;> să` înveti`;;] singura` să` zb0ri`!

Stiu că am greşit ;"> dar promit că nu mai fac ;*, Uneori. mă port prosteste ;"> ,de parcă as avea în mine un drac >:]. Dar tu nu stii să te superi pe mine >;d< ,desi e foarte usor să o faci :[ .Fiindcă sunt expertă în tâmpenii ;">, pot umple pe oricine de draci :]].

Strange`ma`n brate`>;d< si`;> simte`;;] , iubirea`;x e` 0`;> catifea`;"> . mereu` te` rasfata`;;] si` te` invata`;> sa` crezi`;;] in` ea`;x

0fff`, adultii` ăstia`;-< !

Vrei` ceva` :] ? . Mai` bine` lasa` ;-j ! . Nu` am` [-x ! . Nu `stiu`;-? ! . Nu` vreau` [-x ! . Nu`mi pasa`;* !

Hai` sa` fugim`;>, sa` evadam`;;] . hai` sa` ne` ascundem` de` adevar`:] . hai` sa` mintim` ca` e` perfect`;-j . hai` sa` fim` suflet`;;] . nu` un` 0biect`;;x !

Nu` p0ate` sa` fie` t0tul` din` matase` si` satin`[-x .d`asta` tot` ce`i frum0s` dureaza`al` Dracu` de` putin` ! ;-j

Si`;> uite` asa` v0inta` se` stinge`:] . degeaba` speri` la` mai` bine`;-j, ca` ce`ti d0resti`;;] se` reflecta` in` ce` faci`;> si` ce` ai` langa` tine`;xx !

Si`;> timpul` trece`:], mintea` uita`:], inima` tine` minte`;] . fapte` sau` citate` uita-te` prin` cuvinte`:] . am` invatat`;> ca` daca` vreau` trebuie` sa` dau`;;] . si` daca` nu` mi` se` raspunde`/:] inap0i` trebuie` sa` iau`;-j !

Ma` inveti` cum` sa` plang`:[[ . ma` inveti` cum` sa` rad`:]] . ma` inveti` sa` ma` bucur` pentru` ceea` ce` sunt`;;] . si` sunt` a` ta`, d0ar` a` ta`;"> . din` vina` ta` ;x !

Visele` imi` aduc` lucruri` pe` care` le` ad0r`;-j !

Ma` c0bori` , ma` ridici` . ma` aprinzi` , ma` stingi` . asta` e` felul` Tau`;> . e` felul` Tau` de` a` fi`;* . dar` nu`mi pare` rau`[-x . esti` mereu` aici`;x!

E` deasupra` tutur0r`, vegheaza`;* . cand` restul` d0rm`, Ea` e` singura` treaza`;;] . stie` ca` are` ceva` in` plus`;"> . e `de` neajuns` fiindca`i mult` prea` sus`;x !

Diferita`, nu` p0ate` fi` c0mparata`[-x . nici` cu` t0ti` banii` din` lume` nu `p0ate` fi` cumparata`;] . greu` sa` ajungi` la` Ea`, firesc`;;] . sunt` multe` ca` Ea`, dar` nu` t0ate` stralucesc`;"> !

Sa` iti` dai` seama` ca` ar` lipsi` ceva`/:] . atunci` cand` 0` sa` vezi` ca` nu` mai` sunt` in` preajma` Ta`:] . sa` te` gandesti` d0ar` la` Mine` mereu`;;] . si` ce` ai` in` jur` sa-ti` spuna` d0ar` numele` Meu`;-j !

Iti` spun` si` tie` ce` mereu` imi` spun` si` mie`;> . Nu` e` t0cmai` t0tul` Perfect`,dar` 0` sa` fie`;x !

Hai` arata` ca` p0ti`;">, lasa-i masca` pe` t0ti` ;> !

Poate` ti-ai d0rit` 0` v0rba` buna`;-j . p0ate` nu` a` f0st` ac0l0` sa` ti`0 spuna`;|!

I` feel` like` the` sand` is` bl0wing` away`. int0` the` st0rm`. I`m inside` this` dream`. that` feels` just` like`. a desert` rain` :] !

Prefer` sa` ma` descurc` cu` ce` am`;;] , prefer` sa` nu` tac`[-x , prefer` sa` nu` las` ;], prefer` sa` sper` in` c0ntinuare`;-j , prefer` sa` cred` ca` dupa` n0ri` urmeaza` s0are`;x !

False` sentimente` ;-j !

Hai` sun`0 Tu`;;] , spune`i ca` ti`e g0l` sufletul` ;-< . ca` atunci` cand` a` plecat` a` luat` cu` Ea` t0tul`.

Sa` mai` numaram` si` amintiri` de` vis`;x, nu` d0ar` defecte` ;-j !

Hey` tu`;;] . Frum0asa` din` padurea` ad0rmita`;> . Nu` ad0rmi` tu` definitiv` sa` mai` scapam` de` 0` vita` ;;] ! =]]

Ce` ai` face` in` n0ua` ta` viata`;-? . ai` alege` 0are` aceeasi` cale`/:] . sau` una` n0ua`, fara` experiente` amare` ;;] !

Pacat` :] , sc0ala` nu` l-a invatat` [-x . cum` e` viata` in` jungla` de` asfalt` ;-j

El`;x a` f0st` primul` cu` aripile` rupte`;- . iar , Ea`;x fara` El`;x nu` putea` sa` lupte`:[

Cand` t0tul` parea` sa` prinda` iar` r0st`;> . 0` flacara` stinsa` te` trage` in` j0s`;-j !

Sunt` gata` sa` te` ascult`;;] . apeleaza` 0ricand`,dar` daca` vrei` sa` te` int0rci` eu` o` sa` plec` razand` ;-j !

Apar` interesele` si` nu` îmi` pasa` pe` cine` calc` în` pici0are` [-x , atâta` timp` cât` pe` mine` nu` ma` afecteaza` si` nu` ma` mai` d0are` ;-j !

si-as vrea` s`0 vad` pe`aia mica` cum` zâmbeste`;xx !

Vezi`;-? . lumea` e` a` mea`;"> , nu c0nteaza`[-x cati` 0` vor`;-j !

In` fiecare` zi` alta` p0za` ;;] , in` fiecare` zi` alt` zambet` , in` fiecare` zi` alta` privire`;> , dar` int0deauna` acelasi` c0pil` ! ;o3

Chiar` daca` ne` mai` certam` e` ceva` n0rmal`x_x ,dar` nu`i firesc` sa` te` superi` din` ceva` banal`[-x . ;x !

Si`;> . El`;x mereu` 0 s`0 iubeasca` chiar` daca` Ea`;xx atunci` i`a gresit` ;-"

Lasa-i pe` ei` sa` creada` ce` vor`;-j !

Era` în` z0ri` când` în` braţe` ti-am sărit` zâmbind`;xx !

Nu` p0ti`, iei` f0c`, de` tot`, Nu` pot` sa `ma` abţin`, del0c` Nu` s 0rb,` tu `esti` bună` de `tot` =pe~ !

Si` tot` ce` mai` p0ti` face`;;] este`;> . s`0 privesti` !

4 răspunsuri:
| Alecsa01 a răspuns:

SHI imi pare rau de tot ce s-a intamplat sti bine.cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine!

Ce` dracu` vrei` ? Ce` nU` t`e claRr` ? Ai` crEzutt `că `stĂ` 0 `viatSsĂ` da` n`a tRecuTt` un` aNn `. ;-j

→ Nu ma schimb pT`. nimeni, e`h muLt prea greu. Nu renunts la nimic. IubeSc ce e aL meu [!] ←

0k`.tai`0, pleaca`, cara`te, dispari`, zb0ri`, sterge`0, calc`0, evap0ra`te, m0ri` , da`tsi f0c` fa`te scrum`, arzi `in` cul0ri`, ca-mi dai` fi0ri` ;x

Desi trebuia s`aleg.eu cred c`am ales corect.mi-am bagat pe**a`n vorbe . si totu` era perfect .Gresit sau negresit . Nu ma intorc . Promitt !

Chiar` daca` fac `muLte` pr0stii` . si` spun` muLte ` p0rcarii `sa `stii `. tot `ce` e` mai` bun` in` sufLetuL` meu` . Se` leaga` de` tine` ;x

Pe dracU` măă !` Acum s`a schimbatH` , şii ştiu` ca atSi vine sa spui : >> Tu` nu ai f0st asHea ncici0dath` < <

P0i` vezi` bhăă` ca` esti` pr0st `? Atat` de` pr0st` cum` n`ai mai` f0st` ;-j

● cαη∂ `νєι` ƒι` яαηιт` ιтι` να` ∂α` αяιρι` ѕα` zвθяι` ;] ... ƒαяα` ѕα` cєαяα` ηιмιc` ѕcнιмв` θ` να` ƒαcє` ∂є` ηєηυмαяαтє` θяι`! ;x ● .

• Îtι` α∂υcι` αмιηтє` ∂є` αcєℓ` мθмєηт` . θ` ρθνєѕтє` ѕιмρℓα`, ƒαяα` нαρρу-єη∂` ;-j •

• Sυηтєţι` тσţι` σ ` αρă ` şι`υη ρăмâηт` тяαşι` ℓα` ιη∂ιgσ ` ! ;-j •

Da` , stiu` cum` se` spune`. eram` d0ar` 2` c0pii`. si` destinu`l schimba` lacrimi`. zi` de` zi`! ;-j

Destine` schimbate` ciudat` intersectate`!;x

Imi` dai` visele`. imi` dai` dragostea`. imi `iei` mintile`. d0ar` Tu` te` j0ci` cu` inima`! >;pe

♥ Visam` cu` ochii` deschisi`, trăiam` fără` griji`, prinsi` de` vraja` c0pilariei`, nu` puteam` fi` tristi`.;x

Au` f0st` m0mente`n care` nu`mi mai` d0ream` nimic` ! Cazusem` si` simtseam` ca` nu` mai` pot` sa` ma` ridic`, da` pot` sa` trec` peste` t0ate` ! ;]

Uita` tot` ce`ai pierdut`, tot` ce`ai vrut`, tot` ce` n`ai avut` . uita` timpul` ce`a trecut`. 0rice` sfarsit`, e` un` n0u inceput` ! ;x

Vreau` să` trec` lejer` peste` tot` şi` t0ate` şi` când` nu` mai` pot` . să` ridic` din` umeri` şi` să` zic`: Mai` mult` nu` se` p0ate` ! :]

Este` O prOblema` ca un` asasin fin` , Nu`i O dilema` suntem` Plini de` venin Stim` , fiecaRe se` paRe ca ` are`n dOtare , masti` OcaziOnale Gata` de puRtaRe , Oare` ?

Daca` ar` fi` t0tul` exact` asa` cum` iti` d0resti`,nu` ai` mai` avea` pentru` ce` sa` lupti`,sa` speri` si` sa` iubesti` ;x

Anything` that's w0rth` having`. is` sure` en0ugh` w0rth` fighting` f0r`. quit` is` 0ut` 0f` the` questi0n`. we` make` a` st0p`, g0tta` fight` s0me` m0re`. we` g0tta` fight` fight` fight` fight` fight` f0r` this` l0ve`. it`s w0rth` having`, it`s w0rth` fighting` f0r`. ;x

Stiu` ca` iti` vine` greu` da` uita` ce` a` f0st`;] .`ai sa` fim` sinceri` nu` a` avut` nici` un` r0st` ;-j

ѕι`αтυηcι cαη∂` є` ƒθαятє` вιηє`,є` cєνα` cє` ηυ`мι cθηνιηє`=d

Copilu` din` mine` se` tine` de` nebunii` intr`una , dar` nu`i pierd` urma` [-x . il` v0i` pastra` in` suflet` pentru` t0tdeauna` . тe` αccepтα` cυм` eѕтι` тυ`? ;;] . cιηe` тe`α ιerтαт` de` т0αтe`? ;-w . cιηe` peηтrυ` тιηe` p0αтe`...ѕα`ѕι pιαrdα` ѕυƒleтυ`? ;-? •

Aici`. Acum`. Din` n0u`. Iar`. Pa`.

● Am` pr0pus` sa` fac` ce`mi place`, cum` imi` place`. sa` nu`mi fie` frica` sa` pierd`, sa` ma` bucur`, sa` rad`, sa-mi fie` bine` si` atat` ! ;x

● 0` sa` incerc` sa` fiu` ce` vreau` sa` fiu` . cat` de` bine`, cat` de` rau`, nu` stiu` . cat` de` tare` inca` d0are` nu` c0nteaza` . cat` de` riscant` nu` ma` intereseaza` ! ;-j

● Uneori` . pentru` ca` visele` sa` se` implineasca` este` suficient` sa` le` ai` ! ;x

● Esti` 0bosita` dar` inca` mai` auzi` ce` spune` lumea` . " Ce` e` cu` ea `? " . " Ce` incearca` sa` faca` ? " . " Nu` p0ate` . Nu` are` cum` " . " De` ce` face` asta` ? Nu` se` merita` ! " ;-j

Se` c0mp0rta` natural` si` c0pilareste` ;"> din asta` lumea` 0` iubeste`! ;x
Bwăiiiiiii câtee` proobleemee ;> ce bineee că în sfârşiit am trecut peste eleeee #;-s ! Ce perversă'i doamnaa măătaa ;> , heii ce caracter infect si ce copil dement =]] ;x!

• Să îţi đαi seαмα că αr ℓipsi cevα αtunci cânđ o să vezi că nu мαi sunt în preαjмα tα.Să te gânđeşti đoαr ℓα мine мereu şi ce αi în jur să îţi spună đoαr nuмeℓe мeu !

Fă` ce` trebuie`să` faci` şi` nu` mai` fii` naivă` ,din` inima` lui` nu` ai` plecat` , habar` nu` ai` că` eşti` captivă` .

Suntem` 0amenii` ce` nu` vor` sa` stie`. cum` sa` nu` mai` fie` c0pii`. si` care` se` bat` cu` viata` stii`. ca` visele`s vii` !

Cine` te` vede` ar` spune` ca` nu` ai` nici`un defect`,dar` cine` te cun0aste` stie` ca` ai` un` caracter` infect` ! ;-& . :]]

Am` decis` să` fac` ceva` inteligent`, să` uit` c0mplet` şi` să` trăiesc` pentru` m0ment` . ;x

Hai` bea` ceva`, aprinde`ti 0` tigara`, pune`ti 0` cafea` ! ;>

Simti` ca` facem` acelas` c0mpr0mis`. repetat` la` infinit` ca` un` ec0u` in` abis`. si` te` gandesti` ca` p0ate`,e` t0tul` d0ar` un` vis`. in` capul` tau` inchis`,desprins` de` c0ltul` tau` mic` de` paradis`.

Fă`;> ce` trebuie` să` faci`;;], stii`;> că` 0` să` ajungi` dinc0l0` de` n0ri`;;] . cineva`/:] ti-a dat`;> aripi`;* dar` te-a lăsat`;> să` înveti`;;] singura` să` zb0ri`!

Stiu că am greşit ;"> dar promit că nu mai fac ;*, Uneori. mă port prosteste ;"> ,de parcă as avea în mine un drac >:]. Dar tu nu stii să te superi pe mine >;d< ,desi e foarte usor să o faci :[ .Fiindcă sunt expertă în tâmpenii ;">, pot umple pe oricine de draci :]].

Strange`ma`n brate`>;d< si`;> simte`;;] , iubirea`;x e` 0`;> catifea`;"> . mereu` te` rasfata`;;] si` te` invata`;> sa` crezi`;;] in` ea`;x

0fff`, adultii` ăstia`;-< !

Vrei` ceva` :] ? . Mai` bine` lasa` ;-j ! . Nu` am` [-x ! . Nu `stiu`;-? ! . Nu` vreau` [-x ! . Nu`mi pasa`;* !

Hai` sa` fugim`;>, sa` evadam`;;] . hai` sa` ne` ascundem` de` adevar`:] . hai` sa` mintim` ca` e` perfect`;-j . hai` sa` fim` suflet`;;] . nu` un` 0biect`;;x !

Nu` p0ate` sa` fie` t0tul` din` matase` si` satin`[-x .d`asta` tot` ce`i frum0s` dureaza`al` Dracu` de` putin` ! ;-j

Si`;> uite` asa` v0inta` se` stinge`:] . degeaba` speri` la` mai` bine`;-j, ca` ce`ti d0resti`;;] se` reflecta` in` ce` faci`;> si` ce` ai` langa` tine`;xx !

Si`;> timpul` trece`:], mintea` uita`:], inima` tine` minte`;] . fapte` sau` citate` uita-te` prin` cuvinte`:] . am` invatat`;> ca` daca` vreau` trebuie` sa` dau`;;] . si` daca` nu` mi` se` raspunde`/:] inap0i` trebuie` sa` iau`;-j !

Ma` inveti` cum` sa` plang`:[[ . ma` inveti` cum` sa` rad`:]] . ma` inveti` sa` ma` bucur` pentru` ceea` ce` sunt`;;] . si` sunt` a` ta`, d0ar` a` ta`;"> . din` vina` ta` ;x !

Visele` imi` aduc` lucruri` pe` care` le` ad0r`;-j !

Ma` c0bori` , ma` ridici` . ma` aprinzi` , ma` stingi` . asta` e` felul` Tau`;> . e` felul` Tau` de` a` fi`;* . dar` nu`mi pare` rau`[-x . esti` mereu` aici`;x!

E` deasupra` tutur0r`, vegheaza`;* . cand` restul` d0rm`, Ea` e` singura` treaza`;;] . stie` ca` are` ceva` in` plus`;"> . e `de` neajuns` fiindca`i mult` prea` sus`;x !

Diferita`, nu` p0ate` fi` c0mparata`[-x . nici` cu` t0ti` banii` din` lume` nu `p0ate` fi` cumparata`;] . greu` sa` ajungi` la` Ea`, firesc`;;] . sunt` multe` ca` Ea`, dar` nu` t0ate` stralucesc`;"> !

Sa` iti` dai` seama` ca` ar` lipsi` ceva`/:] . atunci` cand` 0` sa` vezi` ca` nu` mai` sunt` in` preajma` Ta`:] . sa` te` gandesti` d0ar` la` Mine` mereu`;;] . si` ce` ai` in` jur` sa-ti` spuna` d0ar` numele` Meu`;-j !

Iti` spun` si` tie` ce` mereu` imi` spun` si` mie`;> . Nu` e` t0cmai` t0tul` Perfect`,dar` 0` sa` fie`;x !

Hai` arata` ca` p0ti`;">, lasa-i masca` pe` t0ti` ;> !

Poate` ti-ai d0rit` 0` v0rba` buna`;-j . p0ate` nu` a` f0st` ac0l0` sa` ti`0 spuna`;|!

I` feel` like` the` sand` is` bl0wing` away`. int0` the` st0rm`. I`m inside` this` dream`. that` feels` just` like`. a desert` rain` :] !

Prefer` sa` ma` descurc` cu` ce` am`;;] , prefer` sa` nu` tac`[-x , prefer` sa` nu` las` ;], prefer` sa` sper` in` c0ntinuare`;-j , prefer` sa` cred` ca` dupa` n0ri` urmeaza` s0are`;x !

False` sentimente` ;-j !

Hai` sun`0 Tu`;;] , spune`i ca` ti`e g0l` sufletul` ;-< . ca` atunci` cand` a` plecat` a` luat` cu` Ea` t0tul`.

Sa` mai` numaram` si` amintiri` de` vis`;x, nu` d0ar` defecte` ;-j !

Hey` tu`;;] . Frum0asa` din` padurea` ad0rmita`;> . Nu` ad0rmi` tu` definitiv` sa` mai` scapam` de` 0` vita` ;;] ! =]]

Ce` ai` face` in` n0ua` ta` viata`;-? . ai` alege` 0are` aceeasi` cale`/:] . sau` una` n0ua`, fara` experiente` amare` ;;] !

Pacat` :] , sc0ala` nu` l-a invatat` [-x . cum` e` viata` in` jungla` de` asfalt` ;-j

El`;x a` f0st` primul` cu` aripile` rupte`;- . iar , Ea`;x fara` El`;x nu` putea` sa` lupte`:[

Cand` t0tul` parea` sa` prinda` iar` r0st`;> . 0` flacara` stinsa` te` trage` in` j0s`;-j !

Sunt` gata` sa` te` ascult`;;] . apeleaza` 0ricand`,dar` daca` vrei` sa` te` int0rci` eu` o` sa` plec` razand` ;-j !

Apar` interesele` si` nu` îmi` pasa` pe` cine` calc` în` pici0are` [-x , atâta` timp` cât` pe` mine` nu` ma` afecteaza` si` nu` ma` mai` d0are` ;-j !

si-as vrea` s`0 vad` pe`aia mica` cum` zâmbeste`;xx !

Vezi`;-? . lumea` e` a` mea`;"> , nu c0nteaza`[-x cati` 0` vor`;-j !

In` fiecare` zi` alta` p0za` ;;] , in` fiecare` zi` alt` zambet` , in` fiecare` zi` alta` privire`;> , dar` int0deauna` acelasi` c0pil` ! ;o3

Chiar` daca` ne` mai` certam` e` ceva` n0rmal`x_x ,dar` nu`i firesc` sa` te` superi` din` ceva` banal`[-x . ;x !

Si`;> . El`;x mereu` 0 s`0 iubeasca` chiar` daca` Ea`;xx atunci` i`a gresit` ;-"

Lasa-i pe` ei` sa` creada` ce` vor`;-j !

Era` în` z0ri` când` în` braţe` ti-am sărit` zâmbind`;xx !

Nu` p0ti`, iei` f0c`, de` tot`, Nu` pot` sa `ma` abţin`, del0c` Nu` s 0rb,` tu `esti` bună` de `tot` =pe~ !

Si` tot` ce` mai` p0ti` face`;;] este`;> . s`0 privesti` !

| blueangel99 a răspuns:

Oh all I ever wanted, was to see you smiling

-Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.

-Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primul pas. Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.

-As fi renuntat la tot pentru tine! Tu ai renuntat la tot, dar si la mine.

-Am invatat sa iubesc un prost

-Vorbeşte mult, e stresantă, râde întruna şi fără motiv. Prin felul ei de a fi te face sa o adori.

-I am not single, I'm romantically challenged.

-O privire a fost de ajuns ca sa te simt ca ma inseli.Asa cum in privirea ta se vede clar ca disperi.

-Ma-ntreb: te-a durut? Sau poate acum ti-e mai bine?

-Esti mereu pe langa si cred ca n-are rost sa te mai astept.Te maturizezi prea greu...si stii ca nu sunt ma'ta sa te iert mereu!

-Iubitu' meu se respecta.are langa el blonda perfecta(daca esti blonda)

-Nu te vreau` in viata mea. ai avut sansa ta.De ajuns cu bla bla bla!

-Iti mai zboara pe la urechi un "buna,stii, ne-ar sta bine impreuna'', da` tu te pierzi din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna

--Cand vine vorba de el, sunt o persoana egoista:X

-Esti doar un tanar actor plin de talente,excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

-O vezi cum pleacă, cu ochii goi. Eşti prea mândru sa o opreşti. Crezând ca vine inapoi.

-Cand iti intorci privirea spre el, te luminezi de bucurie!

- Si totusi esti chiar tu, cel care imi reda zambetul; x

-I'm not addicted? I'm just affraid of that voice says: "goodbye! "

-Do you feel my love for you, makes you happy sets you free?; x

--Au fost si certuri si nu pot minti.Dar supararea nu tinea mai mult de o zi.

- Ramai aici.nu ma intreba ce simt

-Am sa incerc,dar nu stiu cum sa iti spun ca am nevoie de tine

- Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

--Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic. Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic.

--Mai stii? Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand!

-O vrei asa cum este ea. Esti norocos ca e a ta.

--Mai tii minte cand visam si desenam "I Love you" pe trotuar?

-El e singurul ce poate,sa-mi promita sa ma minta ca o sa treaca toate!

-spune`mi cum ma faci, cum de ma atragi; x. vrei sa te vreau, de fapt imi placi

--stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand in ochii lui sa fiu...cea mai importanta fata

-Erai cu mine in brate cu mine de manaa`! Ne simteam bine cand eram impreuna

-Are o aura ce te`atrage, Stie ca o placi, de`aia nu te lasa`n pace.

-Te ador mereu,pe cuvantu` meu *

-Nu o lasa sa plece, tu o iubesti si ea te iubeste

-Iubesc din nou, zambesc din nou.Este ceea ce conteaza

-Si tot astept dupa tine, astept sa vezi cat de mult tin la tine
Pa!

| deiutza14 a răspuns:

Lumea se sfarseste. Uita`te in jur. Nu mai exista dragOste. Ci doar bestii in calduri; x •
Senzatia e unica`:X` Doza de risc e mica`:X` Viciul meu implica doar placere`:X`Si dependenta psihică
Pe viitOr învaţă, nu doar tu eşti impOrtant în viaţă. Câteva vOrbe sunt de căcat, niciO minciună nu te face mai bărbat
Momentele sunt clare si fumul de tigara si sticlele de alcool nu sunt o scapare...lasa` gandurile sinucigase ce le ai si hai sa gasim o solutie`...de ce mai stai?
N-are sens sa-ti fie frica.Nu dureaza mai mult de o clipa.Si-o sa treaca asa cum trec toate.O sa vina alta zi dupa noapte
Să nu`ti treacă prin gând că mă poti avea la degetu` mic. :*Să moară măta de nu stiu prea bine să profit! ^^
Zambeste mereu chiar daca ti-e greu! Chiar daca te doare, zambeste si fi tare!
)"Fii falsă. Trişează des. Să fii sigură că vei câştiga un joc pervers. Lumea joacă doar p interes
Ca doi copii`batting eyelashesEi se mai certau`. Si ca doi copiii` tot ei se impacau` :X.
Aud cum plangi cum tipi cum spargi cum cazi te ridici te lovesti te ranesti te gandesti.te vad. innebunestilaughing
BaIeTzIlor Le PlAc BlOnDeLe.Dar Iubesc BrUnEtElE
Am ramas aceeasi eu si spun Sunt capabila de orce acum Am un avantaj in fata voastra Concurati cu mine nu imi pasa!

| deiutza14 a răspuns:

Stiu ca sunt cool stiu ca sunt vrumoasa! alte dume mai ai? cand ai terminat sa-mi dai un beep! te pup **** ****!:*
cine vrea bomboane dulcibatting eyelashesuite asea te seduc:Xbuburuza care zboara si care te baga-n boala:X
cand alti te cred fericita si u crezi ca nu-i esti iate dupa iei!:X
suntem oaneni care nu mai vor sa stie,cum sa mai fie copiisad, si care se bat cu viata sti, ca visele-s vii:X
poate ca in tot deauna am fo prea buna...dar acum imi permit sa te *** in gura
felul ei dea fi ...atat de diferitasmug...te-a facut sa o placi:X eraca chiar deosebita:*
it arunc o privire... vrajeala cica "IUBIRE"laughing
TINEMA DE MANAlove strucklove struck CA EU TE TIN DE FRAERlove strucklaughing0
sper sati placa nu pot sa iti pun mai multe da daca vrei baga idiu meu in lista si iti dau mai multe ca am 700 si ceva de statusuri : andreea_97_2010
papa