| nevertoolate a întrebat:

Hei! va rog sa imi spuneti si mie cine stie daca in 2012 in afar de examenul la rom si mate la capacitate trebuie sa dau si scris si oral la engleza daca vreau sa intru la bilingv...plz spuneti-mi toth ce stiti... dau funda!

1 răspuns:
| AnaM_5148 a răspuns:

Anul acesta si eu doresc sa intru la un liceu bilingv si sunt sigura ca examenul este obligatoriu. Examenul contine doua probe oral si scris si pentru a fi admisa trebuie sa iei peste 6. Nota de la acest examen de engleza nu conteaza la media de admitere dar daca nu il iei nu ai cum sa intri la un liceu bilingv.