| pryncesSs a întrebat:

Heiii happy. Cum putem scapa de cearcane? crying

Răspuns Câştigător
| Anonima_8871 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa-ti recuperezi orele de somn pierdute si sa nu mai fii atat de stresata ca de aceea apar.
Pentru a le trata :
- pentru a le camufla foloseste fond de ten si anticearcan
- te ajuta musetelul si castanul salbatic ( ceai sau te dai pe fata chiar, poti pune intr-o oala mai mare si sa stai cu capul deasupra sa vina vaporii de musetel spre tine )
- aplica zilnic la cearcane pliculete de ceai verde sau negru
- pune felii de castravete pe ele ( poti tine ochii inchisi si sa pui castravete pe tot ochiul )
- nu fa abuz de dulciuri, cafea, alcool si tutun
- pe timp de noapte sa fii data cu o masca benefica - de exemplu de argila sau de plante
- renunta la fumat daca fumezi
- ai nevoie de o dieta sanatoasa
- nu manca sare in exces
- bea cat mai multa apa plata ( nu iti recomand sucuri decat naturale si nimic acidulat sau apa de la canal )
Sper sa functioneze la mine a mers cearcanele dispar pe zi ce trece happy Funda?

3 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Mananca mai multe vitamine si proteine (carne).

| alexunder12 a răspuns:

Poti sa te culci sau sa acoperi cu fard.

| cat a răspuns:

Poti sa-ti pui comprese cu ceai de albastrele. Ceaiul se gaseste la Plafar.