| LiveTheMoments a întrebat:

Cum pot scapa de cearcăne?
Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| BloodMagickNecromance a răspuns:

Pui castravete tăiat rotund pe ochi. Ajută foarte mult.

| CuriousStuff a răspuns:

Odihneste-te mai mult si daca nici cu asta nu functioneaza make-up sau operatie estetica. La unii oameni cearcanele nu sunt dintr-o anumita cauza, pur si simplu sunt acolo si poti sa scapi de ele doar cu operatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste ulei de migdale dulci presat la rece.

| LiveTheMoments explică:

Pai odihnita sunt make-up nu folosesc si la operatii nici nu na gândesc!
Mulțumesc oricum!

| LiveTheMoments explică:

Mersi! Am sa încerc.

| office1999 a răspuns:

O felie de castravete sau de cartof.

| Anca_Lazar_1989 a răspuns:

Sa stii ca daca e o chestie genetica nu prea scapi de ele. Eu am o prietena care mananc sanatos, nu mananca dupa ora 18, face sport, foloseste creme de calitate, tratamente naturiste si incearca sa doarma cel putin 6 ore pe noapte si are niste cearcane urate si nu are ce sa le faca. Si Andreea Raicu are cearcane oribile cand nu e machiata...Incearca comprese cu plicutele reci de ceai pe care le-ai folosit inainte si ai grija la stilul de viata pentru ca pot fi semne de oboseala a organismului si bea multa apa desi pare ca nu are legatura, are. Apa bauta cat ai nevoie iti lumineaza tenul.