| Horanhugsme a întrebat:

hey!
Salut tuturor, cine stie povesti de groaza? Va rooooog mult! Am nevoielaughing. Cea mai tare Fundaaaaaa...restul voturi

Răspuns Câştigător
| CRETZULINAA_9710 a răspuns:

**Abigor

una! Numele meu e Lenutza! Sunt noua pe acest site si sper ca prima mea poveste sa va placawinking
Eu cu prietenele mele obisnuiam sa mergem dupa ore in spatele caminului cultural din satul meu.
Acolo povesteam si ne jucam.
Intr-o zi, nu stiu din ce cauza, am inceput sa vorbim despre fenomene paranormale si mortii.
Deodata Geta, una dintre prietenele mele, s-a dus in lunca de langa camin si nu mai venea.
Eu si cu Marioara am plecat sa o cautam.
Dupa putin timp dam de ea. Fata ei era alba ca spuma laptelui.
Am intrebat-o ce s-a intamplat dar ea nu ne raspundea.Revenindu-si din soc a inceput sa ne povesteasca, cu un ton ce exprima teama ei, ce a vazut:
-L-am vazut pe bunicul meu cel mort si ma chema dupa el.Am mers dupa el pana la iazul de acolo, si arata cu degetul spre iazul din mijocul lunci.Acolo mirosea a mortaciune.Deodata bunicul a disparut si in fata mea a aparut o fiara cu ochi rosi si patrunzatori, pielea de un mov inchis din care siruia sange, fata ii era mutilata si in unele locuri carnea era cazuta de pe os.Cu o vece groasa a spus:"Numele meu e Dante!".In gandul meu spuneam toate rugaciunile pe care le stiam.Am facut cruce cu limba si mi-am amintit de cruciulita de la bunicul pe care o port mereu cu mine. Cu un strop de curaj am scos-o din buzunar si am indreptat-o spre monstrul acela.A ras diabolic si a inceput sa se topeasca transormandu-se in smoala. Am luat-o la fuga si am ajuns la voi.
Eu si cu Marioara am ramas cu gura cascata la cele auzite.Nu prea credeam in chestii de genu asta
Dintr-o data, din locul indicat de Geta, se auzi un urlet infricosator.
Vroiam sa fugim dar puterile ne erau secatuite.La picioarele noastre incepu sa siruiasca smoala.
La 1m. in fata noastra aparu fiara descrisa de Geta.Era chiar mai infricosatoare decat din spusele ei.Ne-am luat de mana si am inceput sa rostim Tatal Nostru.
Puterile incepu sa ne revina putin si am inceput sa fugim.Fiara a reusi sa imi lase doar o zgarietura pe mana stanga.
Ceasul suna.Era dimineata.Totul a fost un vis.
Ma ustura mana stanga.Ma ingrozesc la ce vad: O ZGARIETURA IMENSA PE MANA!
Merg in baie si imi pansez mana.Usor de spus dar greu de realizat.Ia bandajele de unde nu-s.
Intr-un final le-am gasit dar toate era pline de sange.Privesc nedumerita la ele.Nu iau in seama acest incident si merg in bucatarie sa iau micul de jun.Deschid frigiderul si erau numai bucati de carne din care curgea sange.Trec cu vederea si aceasta dar cu o oarecare teama imi spun:"Ce se intampla?"
Sar peste micul dejun si plec la scoala.Ma intalnesc cu Geta care imi spune:
-Ma urmareste! Ma urmareste!
-Cine te urmareste?
-El! spuse aratand cu degetul spre un baiat cu pielea palida si ochi maro-argintiu.
A sunat de ora.Intram in clasa.Vine doamna diriginta:
-Copii, de azi avem un coleg nou.Vi-l prezint pe Abigor!
Am ramas cu gura cascata! Era chiar baiatul de pe hol!
In pauza Abigor vine la mine.
-Salut! Cum te cheama?
-Buna... spun eu putin emotionata.Ma cheama
-Cum?
-Stii ce Trebuie sa plec Pa! spun eu si plec repede de langa el.
-Stai! Nu pleca! Eu sunt aici sa te protejez pe tine si prietenele tale!
Ma opresc cateva secunde si privesc in spate spunandu-mi in gand: " Chiar asa?" si plec mai departe.
Dupa ora de romana cand vreau sa ies in pauza Abigor ma prinde de mana si imi spune:
-Tu chiar nu ma crezi nu-i asa?
-Oare? Uita-te la fata ta! Ai trasaturi de.
-Ce fel de trasaturi?
Eu plec de langa el fara sa mai spun nimic. Urmeaza ora de Istorie pe care o facem cu doamna diriginta.In aceasta ora trebuia sa ne schimbe colegii de banca.De ce imi era mai frica aia sa intamplat.Eram obligata sa stau in banca cu Abigor.Inima imi spunea: "Fii atenta ce tip dragut! Ce noroc ai sa stai cu el in banca!" dar nu ma puteam indragostii de un demon, pentru ca asta era el, nu vroiam sa vorbesc cu acel baiat.Imi era teama.
In pauza aceeasi poveste el ma oprea ca sa ma convinga ca nu e cine cred eu ca e si eu il ignoram.Acest lucru a tinut pana intr-o zi.El ma prinde de mana si ma strange tare.Cu o voce infricosatoare imi zice:
-Gata! M-ai prins! Sunt un demon! Dar stii ce? Eu am vrut sa te protejez pentru ca te iubesc!
M-a prins exact de mana stanga. Zgarietura de la intalnirea cu fiara era inca acolo. Abigor observa si imi zice:
-Imi pare rau pentru tine!
-De ce? intreb eu speriata.
-Pai zgarietura asta ti-a facut-o tatal meu nu-i asa?
-Cine e tatal tau?
-Te faci ca nu stii, nu?
-Chiar nu stiu!
-Pai tatal meu e fiara aceea cu care te-ai intalnit acum o saptamana.
-Nu, nu, nu! Acela a fost un simplu vis! Nimic mai mult!
-Asa cred toti dar te inseli.Si eu am fost ca tine odata.
-Povesteste-mi!
-Pai...Era o zi de vara.Eu si cu prietenii mei am plecat la o plimbare.Pe drum ne-am intalnit cu un om.Era Dante, actualul meu tata.Era bartran si se misca greu dar intr-un fel amuzant.Nu m-am putut abtine sa nu rad! El ma auzit.Ma prins de mana stanga si mi-a lasat acest "cadou". spunand asta isi ridica maneca si imi arata o zgarietura care semana perfect cu a mea.Deodata ma trezesc din somn si gasesc zgarietura pe mana.Caut ceva cu care sa imi leg mana pentru ca sangera.Nu gasesc nimic. Apoi ma duc sa mananc.In frigider era numai carne din care curgea sange.
-OAU! Povestea ta seamana perfect cu a mea.Dar cu s-a intamplat sa devii demon?
-Peste 2 saptamani de la incident zgarietura a inceput sa se infecteze.Rana sa facut foarte mare.Am dat cu spirt pe ea si mai rau am facut.Mana mi-a luat fos si focul sa intins pe tot copul.Sufletul a iesit din mine si acum am ajuns ceea ce sunt!
-O nu! Mai am o saptamana si ajung ca tine! Nu se poate!
-Ce nu se poate? intervenii Geta.
Era complet schimbata sau poate asta credeam eu.Mi se parea fitoasa si increzuta.Nu am vrut sa vorbesc cu ea.L-am luat de mana pe Abigor si am plecat lasand in urma mea un "demon" dezlantuit.hee hee
Incepeam sa ma indragostesc. Vorbeam din ce in ce mai mult.Nu stiam ce avea sa se intample. Timpul trecuse repede si am uitat de transformarea mea.
M-am trezit dimineata cu o durere arzatoare a mainii.Am incercat sa rezist durerii.Dar nu am reusit. Dupa cum a spus si Abigor: mana mi-a luat foc, apoi tot corpul si. aaaaa! SUNT UN DEMON!
Eram speriata.Am fugit la scoala.L-am luat pe Abigor de mana si i-am povestit ce sa intamplat.Nu il mai recunosteam.Cu o voce groasa si cruda a spus:
-Ma bucur pentru asta!
O explozie puternica ma izbit in fereastra.Cioburile de sticla mi-au patruns in piele. Abigor sa transformat in Dante? Vroiam sa fac ceva.Stiam de la inceput ca ceva nu e in regula cu Abigor dar nu am dat atentie acestui lucru.
Era ingrozitor! Pielea lui cea fina pe care am atins-o de atatea ori era vanata si sfasiata, ochii de care m-am indragostit erau rosii ca sangele, chipul sau bland era mutilat.Asteptam sa ma omoare dar nu a facut-o.Probabil vroia sa ma chinuiasca pana voi murii de durere.Cu ultimele puteri m-am ridicat si am sarit pe fereastra.Nu am murit.Am intrat in coma.Peste o luna m-am trezit eram in spital.Lumina puternica a neoanelor de acolo ma orbea.Ce surpriza! O pana de curent! Aud pasi grei pe hol.Credeam ca e doctorul dar era Abigor.Venea la mine cu flori. Dupa ce mi-a facut as fi meritat mai mult decat un trandafir, care si ala era negru.El imi dorea moartea dar nu i-am satisfacut dorinta.Am trait in continuare.El danduse batut m-a lasat in pace dar poate ca TU vei urmatoarea victima a lui Dante si a lui Abigor. Uita-te in spate!
P.S.:E fictiva (cred ca se vedehee hee.)dar sper ca v-a placut! E prima mea poveste! Nu ma judecati prea dur Am stat 3 ore sa o scriu:-Px-( preluat de pe Spectrul Realitatii)

1 răspuns:
| Miina a răspuns:

Buna.
intra pe http://www.spectrulrealitatii.ro/.
Sunt povesti de groaza de toate felurile;;).
Sper ca te-am ajutat.Bye.