|

hey!

Salut tuturor, cine stie povesti de groaza? Va rooooog mult! Am nevoielaughing. Cea mai tare Fundaaaaaa...restul voturi

2 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

**Abigor

una! Numele meu e Lenutza! Sunt noua pe acest site si sper ca prima mea poveste sa va placawinking
Eu cu prietenele mele obisnuiam sa mergem dupa ore in spatele caminului cultural din satul meu.
Acolo povesteam si ne jucam.
Intr-o zi, nu stiu din ce cauza, am inceput sa vorbim despre fenomene paranormale si mortii.
Deodata Geta, una dintre prietenele mele, s-a dus in lunca de langa camin si nu mai venea.
Eu si cu Marioara am plecat sa o cautam.
Dupa putin timp dam de ea. Fata ei era alba ca spuma laptelui.
Am intrebat-o ce s-a intamplat dar ea nu ne raspundea.Revenindu-si din soc a inceput sa ne povesteasca, cu un ton ce exprima teama ei, ce a vazut:
-L-am vazut pe bunicul meu cel mort si ma chema dupa el.Am mers dupa el pana la iazul de acolo, si arata cu degetul spre iazul din mijocul lunci.Acolo mirosea a mortaciune.Deodata bunicul a disparut si in fata mea a aparut o fiara cu ochi rosi si patrunzatori, pielea de un mov inchis din care siruia sange, fata ii era mutilata si in unele locuri carnea era cazuta de pe os.Cu o vece groasa a spus:"Numele meu e Dante!".In gandul meu spuneam toate rugaciunile pe care le stiam.Am facut cruce cu limba si mi-am amintit de cruciulita de la bunicul pe care o port mereu cu mine. Cu un strop de curaj am scos-o din buzunar si am indreptat-o spre monstrul acela.A ras diabolic si a inceput sa se topeasca transormandu-se in smoala. Am luat-o la fuga si am ajuns la voi.
Eu si cu Marioara am ramas cu gura cascata la cele auzite.Nu prea credeam in chestii de genu asta
Dintr-o data, din locul indicat de Geta, se auzi un urlet infricosator.
Vroiam sa fugim dar puterile ne erau secatuite.La picioarele noastre incepu sa siruiasca smoala.
La 1m. in fata noastra aparu fiara descrisa de Geta.Era chiar mai infricosatoare decat din spusele ei.Ne-am luat de mana si am inceput sa rostim Tatal Nostru.
Puterile incepu sa ne revina putin si am inceput sa fugim.Fiara a reusi sa imi lase doar o zgarietura pe mana stanga.
Ceasul suna.Era dimineata.Totul...2008 - 7541 + Vezi răspunsul întreg

1 răspuns:
| a răspuns:

Buna.
intra pe http://www.spectrulrealitatii.ro/.
Sunt povesti de groaza de toate felurile;;).
Sper ca te-am ajutat.Bye.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează