| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
Am si eu o întrebare

Eu am fost repartizat pe profilul filologie bilingv engleză și vreau să mă mut pe științe sociale in alt liceu.

Deci...trebuie să dau diferențe dacă mă mut de pe filologie pe științe sociale?

Si dacă da...la ce?

2 răspunsuri:
| Crețu_Alin_2000 a răspuns:

Depinde de liceul pe care il urmezi. Eu te sfatuiesc totusi sa ramai pe profilul filologie. Crede-ma, eu unul asta am facut dupa un semestru de la un liceu la altul si mi-a fost extrem de greu sa ma despart de vechii colegi. Va fi greu, te vei atasa de persoanele din jurul tau.

Daca ar fi sa dai diferente vor fi cel mai probabil la Mate, Romana si eventual biologie.

| NeedHelp1 a răspuns (pentru Crețu_Alin_2000):

Păi profilul științe sociale...este un profil umanist, de ce aș da diferențe la matematică?

Si pe filologie faci română la greu si din nou nu înțeleg... de ce ai da diferențe la română?