| Iulia20 a întrebat:

ce trebuie sa contina un comentariu la o opera literara(gen D-l Goe...)plz spuneti urgent!
-dau funda mare +vot

Răspuns Câştigător
| RuxiiRawrr a răspuns:

Buna,nu te lua dupa ce a zis SexZor,el zice despre opera, anul in care a fost publicata...
Uite aici, vezi ca le-am luat din caietul de romana.

1.Limbajul personajelo este folosit gresit(mariner, marinel, ciucalata)
2.Contrastul dintre aparenta si esenta(dintre ceea ce sunt si ceea ce par personajele)
3.Autorul isi ironizeaza personajele folosind:mariner si prin interogatiile retorice dar si a elementelor de argoucum ar fi ''dame''
4.Limbajul personajelor:
-lipsa de responsabilitate
-lipsa de respect
-lipsa de autoritate

Sper ca te-am ajutat putin.
Funda? Macar Votpuppy dog eyes

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cstefan96 a răspuns:

Pai trebuie sa vorbesti despre cum se comporta D-l Goe.Despre faptul ca le corecta mereu pe cele 3 dame insa el gresea si mai mult si poti sa prezinti fiecare scena in care intra D-l Goe in belele.Bafta