| dani97 a întrebat:

credeti ca o sa treaca repede timpul pana la vacanta de primavara? mai avem cam 8-9 saptamani(8 saptamani plus,, scoala altfel")... vreau vacanta... funda:X

2 răspunsuri:
| Visionfree a răspuns:

Timpul, ca si materia din acest plan este o perceptie a creierului nostru, este o inventie a omului, el nu exista cu adevarat, el este cum vrei tu sa il percepi. Ai fost invatat de mic ca timpul curge intr-un anumit fel, daca tu iti reeduci mintea, daca te faci sa crezi ca timpul poate curge dupa bunul tau plac, atunci el asa se va comporta pentru tine, deaceaia cand intreprinzi activitati placute, timpul va curge mai repede, pentru ca tu il vei simti altfel, la fel si pentru. situatiile cand simti ca un minut dureaza o vesnicie.

Fa ca mine, elima-ti toate ceasurile din casa, cel mult la telefon lasa-ti un ceas analog, te vei simtii mai bine(bine, eu fac si meditatie si alte lucruri pe care nu le poti intelege fara sa citesti niste carti).

| H1H1OGH0S7 a răspuns:

Pt. mine trece foarte repede timpul la scoala deoarece ma distrez deci pentru fiecare elev ar trebui sa fie asa. O sa treaca foarte usor, daca iti plac orele de matematica. Funda?