| saidlaura a întrebat:

vreau sa va intreb ceva deci daca pe semestrul 1 am media 9 si pe semestrul 2 am media 10 ce medie mi-ar trece la media finala 9, 50 sau 10?

Răspuns Câştigător
| lov3dreams a răspuns:

9,5 adica 10 s-ar putea sa-ti treaca 9, 5 sau 10 cel mai probabil 10.
funda? pls nu am niciuna

11 răspunsuri:
| aliybella a răspuns:

9.50

| Anonima007 a răspuns:

Pai daca 10+9=19:2=9.50 o sa iti treaca media 9.50 sau 10 depinde cum vrea profesoara... Funda?batting eyelashes

| mihaelaroxy a răspuns:

9,50 pentru ca se imparte la 2 si cum ramane asa se lasa media. funda?

| Lenush a răspuns:

9.50 pentru ca media finala nu se rotunjeste
o zi buna
Lenu

| mariaWoW a răspuns:

9,50 cred

| Emmy_4021 a răspuns:

9,50

| Roscataaa a răspuns:

9.50! Mediile nu se trec rotunjite tongue

| justagirl21 a răspuns:

Media finala nu se rotunjeste niciodata prin urmare, vei avea 9, 50

| Ionutz a răspuns:

Ti-ar trece 9.50 nu se rotunjeste la media

| lauracraciun a răspuns:

9,5:p

| eu_2937 a răspuns:

9,50 Mediile se trec mereu cu virgula si nu se rotunjesc big grin